Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow д arrow ДОРОЖНІ ЧЕКИ (TRAVELLER'S CHEQUE)
   

ДОРОЖНІ ЧЕКИ (TRAVELLER'S CHEQUE)

використовуються в міжнародному туризмі; випускаються банками, пароплавними компаніями, бюро подорожей за суворо встановленим зразком, на спеціальному папері із знаками захисту. Насамперед найпоширенішими є чеки в 50 і 100 дол. США або 50 ф. ст. На відміну від звичайних Д. ч., купуються клієнтами і можуть бути обмінені на готівку практично будь-якої національної валюти в будь-якому закладі, що є агентом емітента цього чека. Д. ч. підписується його власником двічі - при купівлі чека і при його обміні в магазині або банку. В разі втрати чека Міжнародна служба фінансового відшкодування швидко замінює його впродовж дня з моменту повідомлення про втрату.

Телефони служби працюють цілодобово без вихідних 365 днів на рік. Д. ч. випускають кілька великих світових банків:

- American Express продає чеки в семи видах національних валют. В офісах AM обмін чеків на готівку здійснюється без комісійних. Випускаються спеціальні чеки для тих, хто подорожує вдвох, наприклад, подружжя (Cheque for Two), і кожна із зазначених в них осіб може підписати чек.

- Bank of America продає чеки Visa тільки в дол. США; комісія - 1%.

- Barclay Bank продає чеки Visa у ф. ст., дол. США, євро, канадських доларах; комісія - 1% .

- Citycorp. продає чеки Visa у ф. ст., дол. США, євро, ієнах; комісія - 1%.

Останнім часом в Україні активно використовуються дорожні чеки Thomas Cook - Master Card-Travellers Cheque, VISA Interpayment Services Ltd та ін. Як правило, чеки в Україні продаються в дол. США, але за кордоном можна придбати чеки в 11 видах валюти; звичайна комісія - 1%.

 

Схожі за змістом слова та фрази