Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow знак-зяб arrow ЗОЛОТА МЕДАЛЬ «ЗА ОСОБЛИВІ УСПІХИ У НАВЧАННІ»
   

ЗОЛОТА МЕДАЛЬ «ЗА ОСОБЛИВІ УСПІХИ У НАВЧАННІ»

— вид морального стимулювання учнів серед, навч. закладів за зразкове ставлення до навчання і виняткові його результати. У СРСР її було засновано для випускників серед, загальноосв. шкіл постановою Раднаркому від 21.VI.1944 (з наст, змінами від 27. VІІІ.1959 та 3.VІІІ.1962). Діяло й відповідне Положення про золоту медаль «За особливі успіхи у навчанні», затв. РМ СРСР 18.ХІІ 1968. В Україні діє Положення про золоту медаль «За особливі успіхи у навчанні» та про срібну медаль «За успіхи у навчанні», затв. Міносвіти України від З.ІІ 1998. Золотою медаллю нагороджуються випускники, які мають усі річні та екзаменаційні (підсумкові за рік) оцінки «5» за період навчання у 10 і 11 (12) класах, а також учні, що достроково засвоїли навч. програму за курс серед, школи (за винятком екстернату). В деяких особливих випадках, передбачених Положенням (стан здоров'я, участь у міжнар. олімпіадах, змаганнях, конкурсах, завоювання призів на всеукр. учнівських олімпіадах, конкурсах-захистах н.-д. робіт малих академій наук), і за умови досягнення осн. показників золотою (срібною) медаллю можуть бути нагороджені, за рішенням відповідних органів, також випускники, звільнені від випускних екзаменів, від занять з деяких предметів тощо.

Рішення про представлення випускників серед, навч. закладів до нагородження золотою (срібною) медаллю ухвалюється пед. радою навч. закладу, оформляється наказом його директора і, за поданням місц. органу управління освітою, затверджується відповідно м-вом освіти АР Крим, управліннями освіти обласних, Київ, та Севастоп. міських держ. адміністрацій. Особам, нагородженим золотою (срібною) медаллю, видається атестат на бланках встановленого зразка, затв. КМ України. Ці випускники користуються перевагами, передбаченими Правилами прийому до вищих навч. закладів, зокрема їх може бути зараховано до вищого навч. закладу згідно з рішенням приймальної комісії за наслідками співбесіди тощо. Опис золотої та срібної медалей затверджено М-вом освіти України. Діє також Положення про порядок виготовлення, зберігання, пересилання та видачі золотої (срібної) медалі.

Ю. Я. Касяненко.

 

Схожі за змістом слова та фрази