Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow мир-міл arrow МИТНИЙ ОГЛЯД
   

МИТНИЙ ОГЛЯД

- одна з форм митного контролю, здійснюваного мит. органами за переміщенням через митний кордон України трансп. засобів і товарів. Здійснюється тільки в присутності власника трансп. засобів чи товарів або уповноваженого ним представника. М. о. ручної поклажі та багажу за відсутності гр-нина чи його уповноваженого представника проводиться: якщо є достатньо підстав вважати, що несупроводжуваний багаж містить товари, які становлять небезпеку для життя і здоров'я людей, тварин та рослин чи можуть завдати матеріальної шкоди гр-нам, підприємствам; якщо гр-нин чи його уповноважений представник не з'явився протягом місяця з дня надходження несупроводжуваного багажу; якщо товари пересилаються міжнар. поштовим відправленням; у разі залишення на тер. України ручної поклажі і багажу з порушенням зобов'язання про їх транзит через тер. України. При огляді мають бути представники підприємства, яке здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання. Специф. формою М. о. є особистий огляд. Він може проводитися за письм. рішенням начальника мит. органу або особи, яка його заміщає, коли є достатню підстав вважати, що гр-нин, який перетинає мит. кордон України чи перебуває у зоні мит. контролю або в транзитній зоні міжнар. аеропорту, приховує предмети контрабанди чи товари, які є безпосеред. об'єктами порушення мит. правил або заборонені для ввезення в Україну, вивезення з України чи транзиту через тер. України. Про такий огляд має бути обов'язково повідомлено протягом доби начальнику мит. органу.

Особистий огляд може бути здійснений стосовно гр-нина, якому виповнилося 16 років. За наявності достатніх підстав вважати, що предмети або цінності, які переміщуються з приховуванням від мит. контролю, знаходяться у гр-нина, якому не виповнилося 16 років, їх вилучення має проводитися з участю або за згодою його батьків або супроводжуючої особи і в присутності лікаря. Перед початком М. о. службова особа мит. органу повинна пред'явити гр-нину письм. рішення начальника мит. органу, начальника мит. пункту чи особи, яка їх заміщає, ознайомити гр-нина з його правами та обов'язками під час проведення огляду і запропонувати добровільно пред'явити приховувані товари.

Особистий огляд проводиться служб, особою мит. органу однієї статі з гр-нином, який проходить огляд, у присутності не менш як двох понятих тієї ж статі (не заінтересованих у справі) і в ізольованому приміщенні. Доступ у це приміщення гр-н, які не беруть участі в М. о., має бути виключений. Обстеження органів тіла гр-нина має про водитись лише мед. працівником. За результатами М. о. складається протокол встановленої Державною митною службою України форми за погодженням з М-вом юстиції України. Протокол підписується служб, особою мит. органу, що проводила огляд, гр-нином, який проходив огляд, понятими, котрі були присутні під час огляду, а в разі обстеження гр-нина мед. працівником — також цим працівником. Гр-нин, який проходив такий огляд, має право зробити заяву в протоколі.

С. В. Ківалов.

 

Схожі за змістом слова та фрази