Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow кен-комен arrow КОМБІНАТ
   

КОМБІНАТ

(пізньолат. — з'єднаний, від — зв'язувати по два, здвоювати, з'єднувати) — 1) вироб. об'єднання підприємств, що, як правило, не мають юрид. самостійності і підпорядковані дирекції гол. підприємства; 2) підприємство, що об'єднує кілька технологічно пов'язаних між собою спеціаліз. виробництв різних галузей, які послідовно обробляють або комплексно використовують сировину, відходи та побічні продукти (напр., металургійні К.); 3) адм. об'єднання технологічно не пов'язаних між собою підприємств однієї галузі (напр., К. в хім. пром-сті); 4) об'єднання дрібних різнорідних виробництв, часто не пов'язаних технологічно (напр., К. комунально-побутового обслуговування). К. як правова форма організації в-ва та надання послуг широко застосовувались у кол. СРСР у чорній і кольоровій металургії, в хім., вуг., нафтоперероб., гірничодоб., харч., легкій, деревообробній пром-сті, а також у сфері побут, обслуговування. Нині в Україні К. практично збереглися в металург. («Криворіжсталь», «Запоріжсталь», «Азовсталь»), деревообробній та ін. галузях пром-сті.

Правове регулювання діяльності К. здійснювалося на основі норм цив., госп., фін. та ін. галузей зак-ва, а також конкр. положень або статутів відповідних К.

Літ.: Мамутов В. К. Предприятие и вышестоящий хоз. орган. М., 1969; Каменицер С. Е. Основы управления пром. производством. М., 1971; Разнатовский И. М. Правовое регулирование организации и деятельности респ. пром. объединений. К., 1981.

В. П. Нагребельний.

 

Схожі за змістом слова та фрази