Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow мир-міл arrow МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ СУПУТНИКОВОГО ЗВ'ЯЗКУ
   

МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ СУПУТНИКОВОГО ЗВ'ЯЗКУ

(International Telecommunications Satellite Organisation), ІНТЕЛСАТ (INTELSAT) — міжнар. комерційна акц. організація, заснована 20.VIII 1964 представниками 11 країн, що підписати Угоду про тимчасові заходи з утворення Всесвітньої комерц. системи супутникового зв'язку. 1971 держави-учасниці уклали Міждержавну угоду про Міжнародну організацію супутникового зв'язку (ІНТЕЛСАТ), а уповноважені ними нац. організації з питань зв'язку — Експлуатаційну угоду ІНТЕЛСАТ. Україна приєднатася до Міждерж. угоди у 1993. ІНТЕЛСАТ володіє Глобальною системою супутникового зв'язку (ГССЗ), послугами якої користуються понад 200 країн світу, з них майже 50 країн використовують її для забезпечення свого внутр. зв'язку. 20 супутників ІНТЕЛСАТ на гео-стаціонарній орбіті (ГСО) зосереджують до 70 % послуг світового графіка (графік завантаження каналу зв'язку) електрозв'язку: дві третини міжнар. телефонних переговорів і практично всі міжнар. телевізійні програми здійснюються саме через штучні супутники зв'язку (ШСЗ) ІНТЕЛСАТ. Крім цього, ГССЗ ІНТЕЛСАТ широко використовується для міжнар. телексного, факсимільного і відеоконференційного зв'язку, а також для організації приват. ділового обслуговування.

Opг. структура ІНТЕЛСАТ віддзеркалює багатоманітність рішень, які необхідно приймати на різних рівнях урядам та експлуатац. організаціям з метою забезпечення ефективності роботи. Структурно ІНТЕЛСАТ представлений асамблеєю держав-учасниць, нарадою сторін, які підписали Міждерж. угоду 1993, правлінням та адміністрацією ІНТЕЛСАТ.

Асамблея — гол. орган ІНТЕЛСАТ. Раз на два роки вона засідає для розгляду резолюцій і рекомендацій, поданих нараді сторін і правлінням, стосовно заг. політики та довгострокових цілей організації. Кожний учасник асамблеї має один голос. Рішення з питань діяльності приймаються 2/3 присутніх (що голосують) представників держав-учасниць. Рішення з процедурних питань приймаються простою більшістю голосів. Нарада сторін, до якої входять представники держав, що уклали Експлуатаційну угоду ІНТЕЛСАТ (урядів або уповноважених ними організацій у галузі далекого зв'язку), скликається щорічно. На ній розглядаються питання, пов'язані з фін., тех. і експлуатац. аспектами системи. Кожна сторона угоди має на нараді один голос, процедура голосування така ж, як і на нарадах асамблеї. Правління ІНТЕЛСАТ

складається з представників сторін, чия частка капіталовкладень (враховуючи як окр. членів, так і групи членів) не нижча мін. частки, встановленої для членства у правлінні, яку щорічно визначає нарада сторін. Правлінню надають допомогу 4 консультат. к-ти (з питань тех. політики, планування, бюджету та фін. звітності). Адміністрація ІНТЕЛСАТ, очолювана ген. директором, керує поточ. роботою ІНТЕЛСАТ. Ген. директор подає доповіді адміністрації та є юрид. представником організації, надсилає Ген. секретарю ООН, ін. заінтересованим спеціаліз. установам ООН щорічні звіти про діяльність ІНТЕЛСАТ. Крім того, ІНТЕЛСАТ бере участь у щоріч. сесіях Комітету ООН з використання космічного простору в мирних цілях, у здійсненні Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН). Місцеперебування — м. Вашингтон (США).

О. В. Бєглий, А. І. Дмитрієв.

 

Схожі за змістом слова та фрази