Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow к arrow КАРФАГЕН
   

КАРФАГЕН

- одне з найвідоміших міст-держав давнини, яке існувало в Пн. Африці, на березі Туніської зат. Його руїни знаходяться в передмісті Тунісу. К. був заснований фінікійськими колоністами з м. Tip у 814 p. до н. е. на головних морських шляхах, що сполучали Зх. Європу з Пн. Африкою та Передньою Азією. Розкопки на території К. ведуться з 50-х pp. XIX ст. У 70-х pp. XX ст. була організована міжнародна кампанія з розкопок міста під егідою ЮНЕСКО. Археологи виявили залишки давніх оборонних стін, пунічні римські та ранні християнські некрополі, руїни візантійських та інших забудов.

Про мистецтво пунічного К. дають уявлення знайдені в могильниках та святилищах ювелірні вироби, глиняні світильники, посуд, теракотові маски, а також саркофаги з рельєфними людськими зображеннями. Розкопки в святилищі богині Тінніт (Таніт) підтвердили, що жителі К. приносили богам у жертву дітей, в чому їх звинувачували давні римляни.

До пам'яток всесвітньої спадщини Тунісу належать також пам'ятки Медіни в Сусі, Кайруан, найдавніше мусульманське місто в Пн. Африці, тощо.

 

Схожі за змістом слова та фрази