Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow нев-нюр arrow НЕПОКОРА
   

НЕПОКОРА

— непослух, відмова від виконання або ігнорування виконання певної вимоги (команди, наказу). Найбільш суспільно небезпечною є Н. як вид військ, злочину, сутність якого полягає у відкритій відмові виконати наказ командира (начальника), а також в ін. формах його умисного невиконання. Н. характеризується умисною формою вини. Відповідальність за крим. зак-вом України (ст. 402 КК) настає за невиконання наказу, що містить конкр. вимогу, звернену до відповід. особи або групи осіб. Н. карається служб, обмеженням на строк до 2 років або триманням у дисциплінар. батальйоні на строк до 2 років або позбавленням волі на строк до З років. Н., вчинена в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років. Не є злочином Н., що являє собою невиконання незакон, наказу, відданого неналеж. особою у неналеж. формі тощо, а також якщо її причиною є наказ, виконання якого пов'язане із вчиненням злочину.

Кодексом України про адм. правопорушення встановлено адм. відповідальність за злісну Н.: закон, розпорядженню або вимозі працівника міліції при виконанні ним служб, обов'язків, члена громад, формування з охорони громад, порядку або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громад, порядку; закон, розпорядженню або вимозі працівника тр-ту, який здійснює контроль за перевезенням пасажирів; закон, розпорядженню чи вимозі військовослужбовця Прикорд. військ України або члена громад, формування з охорони держ. кордону України.

У цих випадках Н. винний підлягає оштрафуванню (до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів гр-н) або випр. роботам на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20 % заробітку, а в окр. випадках — адм. арешту на строк до

15 Діб (ст. 185). В. Ф. Смолянюк.

 

Схожі за змістом слова та фрази