Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow і arrow ІНДІЯ (РЕСПУБЛІКА І.)
   

ІНДІЯ (РЕСПУБЛІКА І.)

- держава в Пд. Азії, займає п-ів Індостан, Андаманські, Нікобарські, Лаккадівські о-ви і частину Азіатського континенту. Межує на пн. з Китаєм, Непалом і Бутаном, зх. - з Міанмаром, пд. зх. - з Пакистаном, пн. сх. - з Бангладеш, на пд., пд. зх. й пд. сх. омивається Індійським океаном. Площа - 3,3 млн км2, столиця - м. Делі. Рельєф: гірська країна, на пн. - Гімалаї (найвища точка - г. Канчен-джанга, 8598 м), на пд. - плоскогір'я Декан, між зх. і сх. Гатами плато, на пн. зх. - пустеля Тар. Річки: Ганг, Інд, Брахмапутра. Політична система - федеративна республіка. Експорт: чай (найбільший у світі виробник), кава, риба, залізо, сталь, шкіра, текстиль, діаманти. Кількість населення значна: 929 млн чол. (2001). Мови: хінді, англійська, 17 регіональних. Релігії: індуїсти (80%), мусульмани (14%), християни (2%), сікхи (2%).

Туризм. У тенденціях розвитку туризму в І. чітко прослідковується сезонність, мінімум туристських відвідувань співпадає з періодом дощів, який триває з червня по листопад. Потоки туристів з І. невеликі, особливо виходячи з кількості населення цієї країни.

Головними туроутворюючими країнами для І. є сусідні держави: Китай, Пакистан, Шрі-Ланка, а також США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Австралія. Потік туристів з Росії незначний.

Готельний ринок І. заслуговує особливої уваги. Тут не виникає питань з місцями розміщення, орієнтованих на гостей з різними прибутками. Є готелі як недорогі ("'oo'"), так і більш комфортабельні (****_**?**) Окрім приватних, є готелі, що входять у відомі ланцюги, наприклад, Holiday Inn.

Природне середовище: Гімалаї, тропічні пустелі, савана, вологі ліси, морське узб.; місцева екзотика; історико-культурна спадщина (індуїзм, йога). У Списку ЮНЕСКО - 21 об'єкт. У 1997 р. країну відвідало 2,4 млн іноземних туристів. Прибуток становив 2,4 млрд дол. США.

 

Схожі за змістом слова та фрази