|
|
Головна Українська Радянська Енциклопедія тул-тяч ТУТОВЕ ДЕРЕВО |
|
|
|
|
|
Схожі за змістом слова та фрази
-
ДЕРЕВО
-1)Життєва форма рослин, що характеризується чітким поділом надземної частини на головне стебло (стовбур) і крону та добре розвиненою кореневою системою. Стовбур і гілки Д. складаються з деревини та кори, різною мірою здерев'янілі і вкриті вторинною покривною тканиною - перидермою. Д.- звичайно вел... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ВОСКОВЕ ДЕРЕВО
восковий плющ (Hoya carnosa) - виткий вічнозелений чагарник родини ластовневих. Листки м'ясисті з полиском. Квітки запашні рожевуваті, ніби зроблені з воску (звідси назва), зібрані в суцвіття (зонтики). В дикому стані росте у вологих субтропіч. лісах Пд.-Сх. Азії та Сх. Австралії. Вирощують як кімн... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
РОЖЕВЕ ДЕРЕВО
— деревина тропічних і субтропічних дерев рожевого або рожево-червоного кольору, іноді з запахом троянди. Р. д. використовують для виготовлення коштовних меблів, муз. інструментів, художніх токарних виробів тощо. Джерелом Р. д. є Physocallymma scaberrimum із род. плакунових (зустрічаються в Пд. Аме... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ФІЛОГЕНЕТИЧНЕ ДЕРЕВО
—зображення у вигляді дерева філогенетичних зв'язків у межах будь-якої природної групи або всього світу живих організмів. Те саме, що й родовідне дерево.
... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ЧОРНЕ ДЕРЕВО
— деревина чорного кольору деяких тропічних видів дерев, які також наз. Ч. д. Найчастіше одержують Ч. д. з видів роду діоспірос род. ебенових (з Шрі-Ланки, Індії, Мадагаскару, Зх. Африки і Пд.- Сх. Азії), а також з акації чорнодеревної (Acacia melanoxylon) род. мімозових (з Австралії), дальбергії ч... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ШОКОЛАДНЕ ДЕРЕВО
— дерево родини стеркулієвих. Те саме, що й какао.
... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ЛАКОВЕ ДЕРЕВО
сумах лаконосний (Rhus vernicifera) — дерево родини сумахових заввишки до 20 м. Листки складні, непарноперисті. Квітки дрібні, жовтувато-білі, зібрані в пониклі волоті. Плоди— кістянки, містять до 25% жирної олії. На батьківщині (Японія, Китай) з Л. д. шляхом пгдсоч-ки кори добувають отруйну лако-н... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ОЦТОВЕ ДЕРЕВО
сумах коротковолосий (Rhus typhina) — дводомне дерево або кущ, один з видів роду сумах. Вис. до 12 м. Листки великі, непарноперисті; квітки одностатеві, маленькі, зібрані у густі волоті. Плід — костянка. Походить з Пн. Америки; в Європі (в СРСР — у Європ. частині, зокрема в УРСР) вирощують як декор... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
РОДОВІДНЕ ДЕРЕВО
філогенетичне дерево — деревовидне зображення філогенетичних (споріднених) зв'язків у будь-якій природній групі організмів або в межах всього органічного світу (див. Походження життя на Землі). Походження кожної групи і зв'язок її з іншими позначаються місцем відходження даної "гілки" від спільного... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
САНТАЛОВЕ ДЕРЕВО
сандалове дерево (Santalus) — рід рослин родини санталових. Тропічні дерева висотою до 10 м. Бл. 10 видів, пошир. в Австралії, Індії, на о-вах Полінезії. Найпоширеніше — С. д. біле (Santalum album) — вічнозелене, напівпаразитичне дерево з дуже запашною деревиною. Листки супротивні, ланцетні, з двох... (Українська Радянська Енциклопедія)
|
|
|