Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow знак-зяб arrow ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ
   

ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ

- територія, з якої проведено евакуацію населення у 1986 внаслідок катастрофи на Чорноб. АЕС. Правовий режим зони встановлено Законом України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» (1991). В'їзд у 3. в. для пост, проживання забороняється. Призначення молодих спеціалістів віком до 35 років після закінчення вищих і проф.-тех. навч. закладів для роботи в цій зоні без їх згоди забороняється. Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорноб. АЕС, які працювали у зоні відчуження: з моменту аварії до 1 .VII 1986 — незалежно від кількості роб. днів; з 1 .VII по 31.XII 1986 — не менше 5 календ, днів; у 1987 — не менше 14 календ, днів, а також потерпілим від Чорноб. катастрофи, евакуйованим у 1986 із 3. в. (у т. ч. особам, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного розвитку, після досягнення ними повноліття), надаються пільги та компенсації, передбачені для 2-ї категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорноб. катастрофи.

Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорноб. АЕС, які працювали у 3. в. (з 1.VII по 31.XII 1986 — від 1 до 5 календ, днів; у 1987 - від 1 до 14 календ, днів; у 1988-90 -не менше 30 календ, днів), надаються пільги та компенсації, встановлені для 3-ї категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорноб. катастрофи.

Див. також Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» 1991, Зона безумовного (обов'язкового) відселення, Зона гарантованого добровільного відселення, Зона надзвичайної еколо гічної ситуації, Зона посиленого радіоекологічного контролю.

Ю. М. Крупка, С. Г. Планкова.

 

Схожі за змістом слова та фрази