Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Л arrow ЛІСОВИЙ КВИТОК
   

ЛІСОВИЙ КВИТОК

- спец, док-т, яким дозволяється використання ліс. ресурсів. Регулюється ст. 51 Лісового кодексу України, Правилами відпуску деревини на пні в лісах України (затв. КМ України 29.VIІ 1999) та Інструкцією про порядок видачі дозволів на спеціальне використання лісових ресурсів (затв. М-вом охорони навкол. природ, середовища України 31.III 1993). Крім Л. к., дозволом на спец, використання ліс. ресурсів є лісорубний квиток. Л. к. видається на сінокосіння, випасання худоби, розміщення вуликів і пасік, заготівлю дикорослих плодів, ягід, грибів, горіхів, лікар, рослин і тех. сировини , очерету, ліс. підстилки, використання ліс. ділянок у н.-д. цілях (без права рубки дерев), тимчас. використання земель ліс. фонду для сільськогосп. в-ва, крім сільськогосп. угідь, що входять до складу земель ліс. фонду, а також на використання ліс. ресурсів для потреб мисл. г-ва, розміщення турист, таборів, баз відпочинку та ін. подібних об'єктів із спорудженням будівель некапітального типу строком до одного року.

Порядок обліку, зберігання, заповнення Л. к., як і лісоруб, квитків, встановлюється спеціально уповноваженим органом у галузі ведення ліс. господарства України за погодженням зі спец, уповноваженим органом у галузі екології та природ, ресурсів і Мінфіном України. Відповідні площі зем. ділянок ліс. фонду можуть надаватися лише для тих видів ліс. користування, на які виданий квиток.

Л. к. видається спеціально уповноваженим органом у галузі ведення ліс. г-ва України. Передача прав на Л. к. від одного лісокористувача іншому може здійснюватися на підставі рішення органу, що затвердив розподіл лімітів використання цього ресурсу між користувачами. Оформлення Л. к. здійснюється у встановленому порядку до початку відповідних робіт. Квиток видається на підставі обгрунтованої заявки та лімітів використання ліс. ресурсів місц. значення, затверджених у встановленому порядку місц. радою за погодженням з органами екології та природ, ресурсів і органами ліс. г-ва. Строк дії Л. к. встановлюється органом, який його видає, за погодженням з відповідною місц. радою. Після закінчення строку дії складається акт про результати спец, використання ліс. ресурсів (акт огляду обсягів та місць спец, використання ліс. ресурсів), що підписується представниками власника, пост, користувача земель ліс. фонду і заготівельника. Скарги щодо відмови у погодженні клопотання або у видачі Л. к. вирішуються у порядку, передбаченому ст. 67 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» 1991.

Н. Р. Малишева.

 

Схожі за змістом слова та фрази