Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow конс-корон arrow КОНСУЛЬСЬКА УСТАНОВА
   

КОНСУЛЬСЬКА УСТАНОВА

- постійно діючий держ. орган зовн. зносин, розміщений на тер. іноземної д-ви згідно з міжнар. угодою між зацікавленими д-вами. Виконує конс, функції щодо захисту інтересів своєї д-ви, її гр-н та юрид. осіб. На відміну від дипломатичних представництв дія К. у. поширюється не на всю тер. д-ви перебування, а лише в межах консульських округів, кількість яких визначається за взаємною згодою держав. К. у. бувають двох видів: консульські відділи дип. представництв та самостійні К. у. Останні поділяються на 4 класи: генеральне консульство, консульство, віце-консульство, консульське агентство. Клас К. у. визначається за згодою сторін. Внутрішня орг. структура К. у. залежить від сфери та особливостей її завдань і функцій. Однак майже завжди в її структурі є підрозділи, які займаються питаннями віз, спадщини, опіки, туризму та ін. У мор. д-вах завжди існує морський відділ.

Конс, персонал не має жорсткої міжнар.-правової класифікації. Присвоєння консульського рангу є внутр. справою посилаючої д-ви, це питання регулюється її внутр. зак-вом. Персонал К. у. поділяється на:

1) конс. посадових осіб, яким доручено виконання конс, функцій (генеральний консул, консул, віце-консул, консульський агент і секретар К. у., а також стажист — особа, відряджена до К. у. для підготовки до служби в ній);

2) конс. службовців — членів персоналу, що виконують адм.-тех. функції (референти, перекладачі, шифрувальники тощо); 3) обслуговуючий персонал (водії автомобілів, садівники, кухарі та ін.).

Правовий статус К. у. визначається Віденською конвенцією про консульські зносини 1963, двостор. консульською конвенцією між заінтересованими д-вами, а також зак-вом посилаючої д-ви (напр., консульським статутом). К. у.

підпорядковані м-ву закорд. справ посилаючої д-ви і діють під заг. керівництвом глави дип. представництва у д-ві перебування. Місцеперебування К. у., її клас і конс, округ визначаються м-вом закорд. справ акредитуючої д-ви за погодженням з д-вою перебування. К. у. розташовується у місцевості, де є повна гарантія охорони інтересів посилаючої д-ви.

В. М. Репецький.

 

Схожі за змістом слова та фрази