Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Ш arrow ШТАТНИЙ РОЗПИС
   

ШТАТНИЙ РОЗПИС

штатний розклад -документ, затверджений наказом власника або уповноваженого ним органу, який визначає склад працівників даного підприємства, установи, організації із зазначенням їх посад та посадових окладів, особливостей оплати. У Ш. р. вказуються: найменування посад, чисельність працівників кожної спеціальності й кваліфікації (розряду, класу, категорії, групи) з розподілом штат, одиниць за структур, підрозділами підприємства, установи, організації; структура підприємства, установи, організації за підрозділами, з виділенням апарату управління підприємства, установи, організації. Право власника або уповноваженого ним органу визначати штат і чисельність працівників підприємства, установи, організації нормативно закріплено у п. З ст. 64 Госп. кодексу України, де вказується, що підприємство, установа, організація самостійно визначає свою орг. структуру, встановлює чисельність працівників і Ш. р.

При розробці та затвердженні Ш. р. власник визначає професії працівників, їх кваліфікацію стосовно кожної професії, чисельність працівників кожної професії, кваліфікації з урахуванням існуючої техніки, технології, особливостей продукції, що випускається, а також вим ог зак-ва та надає штат, одиницям тільки такі найменування посад і професій, які відповідають Державному класифікатору України ДК 003-95 «Класифікатор професій». Ш. р. затверджується на поч. року і діє протягом календ, року, має характер локал. нормат. акта підприємства, установи, організації.

Зміни в Ш. р. вносяться у випадку введення нових штат, одиниць, зміни істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, розрядів і найменування посад тощо); видається наказ про їх внесення в Ш. p., який відображає формулювання та обгрунтування змін. За умови дотримання вказаних вимог кількість та періодичність змін Ш. р. протягом року не обмежується. Якщо протягом календ, року структура підприємства, установи, організації істотно трансформується, а також змінюються посад, оклади, вводяться нові найменування посад, тоді доцільно видавати наказ про затвердження Ш. р. в новій редакції. При цьому Ш. р. доцільно складати з урахуванням перспективи розвитку підприємства, установи, організації.

М. С. Королевич.

 

Схожі за змістом слова та фрази