Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow спар-страх arrow СТАТУТНИЙ ФОНД
   

СТАТУТНИЙ ФОНД

— початковий капітал у грош, вимірі, який утворюється за рахунок матеріальних внесків засновників чи виторгу від продажу акцій при створенні підприємства для забезпечення його діяльності в розмірах, передбачених установчими документами або зак-вом. Внески до С. ф. можуть здійснюватись у вигляді грош. коштів, певного майна (споруди, будівлі, зем. ділянки тощо), а також об'єктів інтелектуальної власності (патенти, ліцензії, проекти, ноу-хау та ін.). Всі внески оцінюються і зараховуються на баланс новоутв. підприємства. З прав, погляду — це майно, основні та оборотні кошти, якими господарюючий суб'єкт відповідає за свою діяльність.

Зак-вом України встановлений мінімально допустимий розмір С. ф. для певних госп. суб'єктів. Зокрема, відповідно до Закону України «Про господарські товариства» (1991) С. ф. акц. т-ва не може бути менший від суми, еквівалентної 1250 мін. заробітним платам, а т-ва з обмеженою відповідальністю — 100 мін. заробітним платам. Законом України «Про банки і банківську діяльність» (2000) встановлено, що на момент держ. реєстрації банку мін. розмір його С. ф. (капіталу) не може бути меншим: для місцевих кооп. банків — 1 млн. євро; для комерц. банків, які здійснюють свою діяльність на тер. однієї області, — 3 млн. євро; для банків, які здійснюють свою діяльність на тер. усієї України — 5 млн. євро.

С. ф. може збільшуватися за рахунок частини одержаного прибутку або дод. внесків засновників підприємства, а в акц. т-ві — за рахунок продажу додатково випущених акцій. Дотримання певного співвідношення між обсягами С. ф. і заг. обсягом вироб.-госп. діяльності є ознакою фін. стабільності підприємства або Організації.

В. П. Нагребельний.

 

Схожі за змістом слова та фрази