Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Г-гон arrow ГВІНЕЯ
   

ГВІНЕЯ

Республіка Гвінея (Guinee, Republique de Guinee) — держава в Зх. Африці. Тер. — 245,86 тис. км2. Нас. — 7,41 млн. чол. (1995, оц.): фульбе, малінке, сусу, кіссі, кпелле та ін. Столиця — м. Конакрі. Адм.-тер. поділ — 8 провінцій. Державна мова — французька. Грошова одиниця — гвінейський франк.

Національне свято — День незалежності (2 жовтня).

Слово «Гвінея» у перекладі з берберської мови — «громада чорношкірих суданців». Країну відкрили в 15 ст. португ. мореплавці, назвавши її «Берегом Злив». У 30-х pp. 19 ст. нею зацікавилися французи. В 2-й пол. 19 ст. Франція

Державний герб Гвінеї - leksika.com.ua

відправляє у Г. кілька військ, експедицій нібито для «захисту європейських торговців». 1904 Франція включила Г. до складу т. з. Французької Західної Африки. 2.Х 1958 відповідно до результатів референдуму 28.IX 1958 було проголошено держ. незалежність Г. У країні склалася жорстка централіз. система управління. Від листопада 1978 по квітень 1984 д-ва називалася Гвінейською Народною Революційною Республікою. У квітні 1984 влада перейшла до Військ, к-ту нац. відродження (ВКНВ). Було проголошено Другу республіку, розпущено парламент. У грудні 1990 загальнонац. референдумом прийнято нову конституцію Г. (набула чинності 23.ХІІ 1991). В січні 1991 ВКНВ було розпущено і утворено Перехідну раду нац. відродження (ПРНВ).

Г. — презид. р еспубліка. Глава д-ви — президент. Обирається заг. прямими виборами при таємному голосуванні на 5 років, може бути переобраний ще на один термін. Законод. влада належить Національним зборам у складі 114 депутатів. Викон. владу здійснює уряд, очолюваний президентом і прем'єр-міністром.

Г. - член ООН з 1958, член ОАЄ з 1963, Руху неприєднання, Організації ісламської конференції, ряду ін. міжнар. організацій. Дип. відносини України з Г. встановлено

4.IV 1992.

В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази