Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow мін-мян arrow МІНІМАЛЬНИЙ РОЗМІР ПЕНСІЇ
   

МІНІМАЛЬНИЙ РОЗМІР ПЕНСІЇ

- гарантований д-вою найменший рівень пенсії на місяць. Залежить від виду пенсії та категорій осіб, яким призначається та виплачується пенсія. Відповідно до ст. 19 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (1991, з наст, змінами і доп.) М. р. п. за віком встановлюється у розмірі мінімального споживчого бюджету, який визначається КМ України. М. р. п. з інвалідності встановлюється на рівні соціальної пенсії за відповідною групою інвалідності: 200 % мін. пенсії за віком — інвалідам 1-ї групи, 100 % — інвалідам 2-ї групи, 50 % — інвалідам 3-ї групи.

Особам, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих при захисті Вітчизни чи при виконанні ін. обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов'язку, а також гр-нам, яких необгрунтовано було піддано політ, репресіям і пізніше реабілітовано, інвалідність яких пов'язана з репресіями, М. р. п. встановлюється: у розмірі трьох мін. пенсій за віком — інвалідам 1-ї та 2-ї груп, у розмірі півтори мін. пенсії за віком — інвалідам 3-ї групи (ст. 29 Закону «Про пенсійне забезпечення»).

М. р. п. з інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, пов'язаного з Чорнобильською катастрофою, становить 10 мін. пенсій за віком — для інвалідів 1-ї групи, 8 мін. пенсій за віком — для інвалідів 2-ї групи, 6 мін. пенсій за віком — для інвалідів 3-ї групи, 3 мін. пенсії за віком - для дітей-інвалідів (ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», 1991; з наст, змінами і доп.). М. р. п. при втраті годувальника призначається у розмірі соціальної пенсії, встановленої для відповідної категорії непрацездатних: зокрема, 100 % М. р. п. за віком — на кожну дитину, подвійний розмір соціальної пенсії — на дитину померлої одинокої матері чи дитину, яка втратила обох батьків (ст. 44 і 94 Закону «Про пенсійне забезпечення»).

М. р. п. постійно коригується залежно від змін рівня інфляції.

Л. О. Кузнецова.

 

Схожі за змістом слова та фрази