Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow г arrow ГРЕЦІЯ (РЕСПУБЛІКА Г.)
   

ГРЕЦІЯ (РЕСПУБЛІКА Г.)

- держава у Пд.-Сх. Європі, на пд. Балканського п-ова. На пн. межує з Македонією і Болгарією, пн. сх. - з Туреччиною, пн. зх. - з Албанією; на сх. омивається Егейським, зх. - Іонічним, на пд. - Середземним морем. Площа - 132 тис. км2, столиця - Афіни. Кількість населення - 10,66 млн чол. (1998). Рельєф: гористий, має багато островів, з них великі Крит, Корфу і Родос. Політична система - парламентська республіка. Експорт: тютюн, фрукти, овочі, оливкова олія, текстиль, алюміній, залізо, сталь. Офіційна мова: грецька. Релігія: православне християнство (офіційна).

Туризм. У 70-ті рр. в Г. приїжджали туристи, в основному, з Великої Британії і Німеччини. Вже у 80-ті рр., щоб визначити залежність від конкретних ринків, Г. почала підтримувати розвиток масового та інших видів туризму з різних країн Європи. Цьому сприяло її зручне географічне положення і стабільна економіко-політична ситуація в країні. Але індустрія туризму Г. все ще недостатньо розвинута і в останні роки становить лише 9,7 млн гостей.

Основними ринками для туристської сфери Г. є британський ринок, який протягом останніх двох десятиріч збільшився майже на 10% і частка його склала більш як 22%; далі йдуть Німеччина- 19,9%, Італія - 6,4%, Нідерланди - 5,6%, Франція - 5,6% та ін. Що стосується мотивів подорожей, то тут переваги туристів з багатьох країн різноманітні. Наприклад, британці, в основному, приїжджають в країну на відпочинок (62%), та з них тільки 3% становлять любителі культурно-історичних пам'яток. Більшість іспанців, японців та італійців (41%, 35 та 25% відповідно), навпаки, надають перевагу культурно-історичному туризму.

Головні туристські центри: Афіни, Дельфи, Корінф, Епідарв тощо. Історико-культурна спадщина античної та візантійської епох; християнські пам'ятки; руїни Олімпії, Дельфів, Епідарва та ін. Рекреаційні умови на островах. Г. - одна з основних туристських країн світу. У Списку ЮНЕСКО - 14 об'єктів. Країну відвідує бл. 11 млн іноземних туристів. Прибуток становить 3,5 млрд дол. США.

 

Схожі за змістом слова та фрази