Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow О-орб arrow ОМАН
   

ОМАН

Султанат Оман — д-ва в Азії, на Пд. Сх. Аравійського п-ва. Тер. — 309,5 тис. км2. Нас. — 2,62 млн. чол. (2001, оц.): араби (90 %), перси, індійці, белуджі, вихідці з Африки. Столиця — м. Маскат. Адм.-тер. Поділ - 6 мінтакахів (округів) і 2 мухафази (губернаторства), в складі яких — 59 вілаятів (провінцій). Офіц. мова — арабська. Грош. одиниця - оманський ріал. Нац. свято — День народження султана. На тер. сучасного О. в кін. 18 ст. існували султанат Маскат та імамат Оман. На поч. 19 ст. Великобританія встановила контроль над Маскатом і Оманом. 1913 Оман проголосив себе незалежним. Після 7-річної війни з Великобританією і Маскатом було підписано Сібський мир. договір 1920, яким визнавалася незалежність О.

О. — абс. монархія на чолі з султаном. Як глава д-ви султан наділений усією повнотою влади. З 1981 по 1991 при ньому діяв дорадчий орган — Державна консультативна асамблея. У 1991 її було реформовано в Консультативну раду (Маджліс аль-Шура), склад якої (83 особи) обирається на основі обмеженого виб. права, але остаточно затверджується султаном. При цьому 59 осіб

- представники від кожної з провінцій. У 1996 султан увів у дію основний закон д-ви, згідно з яким була утв. вища палата Консультат. ради — Рада держави у складі 41 члена, призначуваного султаном. Монарху в Консультат. раді належить законод. влада. Султан разом з урядом, який він формує, здійснює також викон. владу. Суд. система представлена іслам, судами.

Державний герб Оману - leksika.com.ua

О. — член ООН з 1971, член Ліги араб, держав, Руху неприєднання, ряду ін. міжнар. і регіон, організацій.

Дип. відносини України з О. встановлено 19.У 1992.

В.Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази