Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow дип-док arrow ДОГОВІР НА ЗДІЙСНЕННЯ РОЗРАХУНКОВО-КАСОВОГО РАХУНКУ
   

ДОГОВІР НА ЗДІЙСНЕННЯ РОЗРАХУНКОВО-КАСОВОГО РАХУНКУ

- вид цив. договору, на основі якого банк зобов'язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові, безготівкові та готівкові грош. кошти, виконувати розпорядження клієнта про перерахування безготівкових та видачу готівкових коштів з рахунку, нести ін. обов'язки, встановлені договором, чинним зак-вом та нормат. актами Національного банку України (НБУ), а клієнт зобов'язаний зберігати належні йому грош. кошти на рахунку в банку і сплачувати банкові винагороду за здійснення розрахунків та касове обслуговування.

Д. на з. р.-к. р. є двостороннім, консенсу-альним та оплатним. Предметом договору є грош. кошти. Сторони договору — банк і клієнт. Згідно зі ст. З, 17 Закону України «Про банки та банківську діяльність» (1991) стороною договору, яка здійснює розрахунково-касове обслуговування клієнта, може бути лише комерц. банк, що отримав від НБУ ліцензію на зазначені банк, операції, а стороною договору, яка здійснює розрахунково-касове обслуговування самих комерц. банків, крім комерц. банків, може бути також НБУ. Клієнтами за договором можуть бути юрид. та фіз. особи — суб'єкти підприєм. діяльності, ін. юрид. особи, філії, представництва, відділення та ін. відокремлені підрозділи підприємств-резидентів, у т. ч. структурні підрозділи, що виділяються у процесі приватизації, представництва юрид. осіб — нерезидентів, іноз. інвестори, фіз. особи — резиденти та нерезиденти. Залежно від правоздатності клієнта та кола операцій з грошовими коштами, зарахованими на його рахунок, виділяють окр. види рахунків, основним з яких для юрид. осіб є поточний (розрахунковий) рахунок. Докладно види рахунків та їх режим функціонування визначені Інструкцією «Про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті», затв. правлінням НБУ 4.ІІ 1998. Договір укладається, згідно зі ст. 44 Цивільного кодексу України, в письм. формі. За ст. 154 кодексу, він може бути укладений як шляхом складання єдиного док-та, підписаного сторонами, так і шляхом обміну листами, телеграмами, телефонограмами та ін., підписаними стороною, що їх надсилає. Предметом Д. на з. р.-к. р. є грош. кошти.

А. Ю. Бабаскін.

 

Схожі за змістом слова та фрази