Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow страш-сюр arrow СУДОВА КОЛЕГІЯ
   

СУДОВА КОЛЕГІЯ

- 1) склад суду, що здійснює у передбачених законом випадках провадження у судовій справі; 2) структурний підрозділ суд. установи (напр., Військова колегія Верховного Суду України). Законом передбачено різні склади С. к., що розглядають і переглядають суд. справи. Так, відповідно до чинного зак-ва крим. справи про злочини, за які законом передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше 10 років, розглядаються у суді першої інстанції С. к. у складі 3 осіб, якщо підсудний заявив клопотання про такий розгляд; крим. справи про злочини, за які законом передбачена можливість призначення покарання у вигляді довіч. позбавлення волі, розглядаються у складі 2 суддів і 3 нар. засідателів. Розгляд крим. справ в апеляц. і касаційному порядку здійснюється С. к. у складі 3 суддів. Розгляд крим. справ у виключ. порядку здійснюється С. к. у складі не менше 3 суддів (ст. 17 КПК України).

У порядку цив. судочинства С. к. може бути сформована для розгляду судової справи по першій інстанції. В апеляц. інстанції розгляд цив. справ здійснюється С. к. у складі З суддів, а в касац. інстанції — не менше З суддів (ст. 16 ЦПК України). Рішення чи ухвала за виняткових обставин переглядаються колегією суддів у складі суддів ВС України (ст. 3474 ЦПК).

Відповідно до госп. процесуального зак-ва справа залежно від категорії та її складності може бути розглянута по першій інстанції С. к. у складі 3 суддів. Перегляд в апеляц. порядку рішень місц. госп. судів здійснюється С. к. апеляц. суду у складі 3 суддів, а перегляд у касац. порядку здійснюється у Вищому госп. суді України С. к. у складі 3 або більшої непарної кількості суддів (ст. 46 ГПК України).

М. І. Сірий.

 

Схожі за змістом слова та фрази