Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Д-деп arrow ДАВНІСТЬ ВИКОНАННЯ ОБВИНУВАЛЬНОГО ВИРОКУ
   

ДАВНІСТЬ ВИКОНАННЯ ОБВИНУВАЛЬНОГО ВИРОКУ

— закінчення встановлених законом строків від дня набуття обвинувальним вироком закон, сили, у зв'язку з чим засуджений звільняється від виконання призначеної судом міри покарання. Закон (ст. 49 Кримінального кодексу України) встановлює три умови застосування Д. в. о. в.:

1) закінчення вказаних у законі строків;

2) неухилення засудженого від відбування покарання; 3) невчинення протягом встановлених законом строків нового злочину, за який суд ом призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не менше одного року.

Обвинувальний вирок не виконується, якщо його не було виконано в такі строки (від дня набуття вироком закон, сили):

1) один рік — при засудженні до покарання не більш суворого, ніж виправні роботи або направлення в дисциплінарний батальйон;

2) три роки — при засудженні до позбавлення волі на строк не більше 2 років; 3) п'ять років — при засудженні до позбавлення волі на строк не більше 5 років; 4) десять років — при засудженні до більш суворого покарання, ніж позбавлення волі строком на 5 років.

Перебіг давності переривається, якщо засуджений ухилиться від відбування покарання або вчинить до закінчення строку новий злочин, за який судом його позбавлять волі на строк не менше 1 року. Обчислення давності в разі вчинення нового злочину починається з моменту його вчинення, а в разі ухилення засудженого від відбування покарання — з моменту його з'явлення для відбування покарання або з моменту його затримання. Обвинувальний вирок не може бути виконано, якщо від часу його винесення минуло 15 років і давність не була перервана вчиненням нового злочину. Питання про застосування давності до особи, засудженої до смертної кари, вирішується судом. Якщо суд не визнає можливим застосування давності, смертна кара замінюється позбавленням волі. Д. в. о. в. поширюється не лише на основні, а й на дод. покарання, які вказані у вироку. Давність виконання дод. покарання починає діяти з моменту відбуття осн. покарання або з моменту умовно дострокового звільнення від осн. покарання.

О. Я. Светлов

 

Схожі за змістом слова та фрази