Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow конс-корон arrow КОНСОРЦІУМ
   

КОНСОРЦІУМ

(лат. consortium — співучасть, спільність, співтовариство) — в Україні тимчас. статутні об'єднання пром. і банк, капіталу, утворювані для досягнення спільної мети; вид об'єднання підприємств. К. діє на основі договору та статуту, який затверджується його засновниками або власниками. Підприємства, які входять до складу К., зберігають права юрид. особи, і на них поширюється дія Закону України «Про підприємства в Україні» (1991). Рішення про створення К. (установчий договір) і статут цього К. погоджуються з Антимонопольным комітетом України в порядку, визначенному чинним зак-вом. До К., зареєстрованих в Україні, можуть входити підприємства ін. держав. Підприємства України можуть входити до К., зареєстрованих в ін. д-вах. Вступ до К. у зазнач, випадках здійснюється відповідно до зак-ва України про зовнішньо-екон. діяльність.

К. є юрид. особою, може мати самост. і зведений баланси, розрахунковий та ін. рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням. Реєстрація К. провадиться у порядку, встановленому для підприємств. К. не відповідає за зобов'язаннями підприємств, що входять до його складу, а підприємства не відповідають за зобов'язаннями К., якщо інше не передбачено статутом.

Підприємства, які входять до К., можуть вийти з його складу із збереженням взаєм. зобов'язань та укладених договорів з ін. підприємствами та організаціями. К. ліквідується за рішенням підприємств, які входять до нього. Ліквідація К. здійснюється у порядку, встановленому для підприємства. Майно, яке залишилося після ліквідації К., розподіляється між учасниками згідно зі статутом.

А. Л. Скатко.

 

Схожі за змістом слова та фрази