Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow бо-бюр arrow БРОНЮВАННЯ ЖИТЛОВОГО ПРИМІЩЕННЯ
   

БРОНЮВАННЯ ЖИТЛОВОГО ПРИМІЩЕННЯ

— порядок збереження права на користування житловим приміщенням за певною категорією гр-н. Право на Б. ж. п. мають: наймачі та члени їхніх сімей, які мешкають у держ. та громад, житловому фонді; члени сім'ї члена житл.-буд. (житлового) кооперативу (крім членів сім'ї, котрі мають право на частину паєнагромаджень

чи право власності на займане житлове приміщення); члени сім'ї гр-нина, якому належить право власності на житловий будинок (квартиру).

Б. ж. п. здійснюється у разі призначення на роботу за кордон (на період перебування за кордоном) та в інших, передбачених законом випадках. Бронюється все житлове приміщення, в якому мешкає особа, що має право на Б. ж. п., незалежно від того, залишаються там мешкати ін. особи чи від'їжджають разом з нею. Якщо члени сім'ї наймача від'їжджають разом з ним, то Б. ж. п. здійснюється і на членів сім'ї. Наймачеві або членові його сім'ї видається охоронне свідоцтво (броня) відповідно до ст.73—74 Житлового кодексу України, «Правил бронювання житлових приміщень», затв. Урядом 1985. І. М. Кучеренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази