Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow право оп-прим arrow ПРИЗНАЧЕННЯ ПОКАРАННЯ ЗА СУКУПНІСТЮ ЗЛОЧИНІВ
   

ПРИЗНАЧЕННЯ ПОКАРАННЯ ЗА СУКУПНІСТЮ ЗЛОЧИНІВ

— регламентовані законом (ст. 70 КК України) правила призначення покарання при вчиненні винним двох і більше злочинів (сукупність злочинів), за жоден з яких його не було засуджено. Полягає у тому, що, як зазначено в ч. 1 ст. 70 КК, суд, призначивши покарання (основне і додаткове) за кожний злочин окремо на заг. під ставах, визначає остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим або шляхом повного чи часткового складання призначених покарань. Однак при складанні покарань остаточне покарання за сукупністю злочинів визначається у межах, встановлених санкцією статті Особливої частини КК, яка передбачає більш суворе покарання. Якщо хоча б один зі злочинів є умисним тяжким або особливо тяжким, суд може призначити остаточне покарання за сукупністю злочинів у межах макс. строку, встановленого для даного виду покарання у Заг. частині КК. Якщо хоча б за один із вчинених злочинів призначено довічне позбавлення волі, то остаточне покарання за сукупністю злочинів визначається шляхом поглинення будь-яких менш суворих покарань довічного позбавленням волі (ч. 2 ст. 70). До осн. покарання, призначеного за сукупністю злочинів, можуть бути приєднані дод. покарання, призначені судом за злочини, у вчиненні яких особу було визнано винною (ч. З ст. 70).

У випадках, коли після постановлення вироку встановлено, що засуджений винен ще й в ін. злочині, вчиненому ним до постановлення поперед, вироку, то покарання призначається за правилами, передбаченими ч. 1—3 ст. 70 (ч. 4 ст. 70). Ця ж норма передбачає, що в таких випадках у строк покарання, остаточно призначеного за сукупністю злочинів, зараховується покарання, відбуте повністю або частково за поперед, вироком, за правилами складання покарань (ст. 72).

В. В. Скибицький.

 

Схожі за змістом слова та фрази