Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Українська Радянська Енциклопедія arrow термо-тик arrow ТЕХНІЧНІ УЧИЛИЩА
   

ТЕХНІЧНІ УЧИЛИЩА

— навч. заклади системи професійно-технічної освіти. Готують кваліфікованих робітників більш як з 600 професій для різних галузей нар. г-ва з числа випускників серед. загальноосв. шкіл. Створені 1954. В 1959—64 їх було реорганізовано в міські й сільські професійно-технічні навчальні заклади. З 1966 Т. у. створено при великих пром. підприємствах, радгоспах, будівельних та ін. організаціях.

Молодь у Т. у. приймають шляхом конкурсного відбору за оцінками в атестатах про закінчення серед. школи. Строк навчання — 1—З роки. Учні Т. у. одержують стипендію, а також грошові виплати за роботу, виконувану під час виробничого навчання та практики. Час навчання в Т. у. зараховується до безперервного трудового стажу. Випускникам видається диплом про присвоєння відповідної кваліфікації (розряду, класу, категорії) з певної професії. В системі вищої освіти СРСР є військово-технічні уч-ща (див. Військова освіта) та Московське вище технічне училище ім. М. Е. Баумана.

Літ.: Очерки истории профессионально-технического образования в СССР. М., 1981; Пузанов М. Ф., Терещенко Г. И. Очерки истории профессионально-технического образования в Украинской ССР. К., 1980.

И. Г. Ничкало.

 

Схожі за змістом слова та фрази