Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Г-гон arrow ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
   

ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ

- центр, установа в системі органів Прокуратури України. Підтримує держ. обвинувачення у суді, здійснює представництво інтересів гр-нина або д-ви в суді у випадках, визначених законом, а також нагляд за додержанням законів, веде розслідування особливо важливих крим. справ, виконує коорд. та орг. функції у системі органів прокуратури. Діяльність Г. п. У. регулюється Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру» (1991) з наст, змінами і доповненнями.

Очолює Г. п. У. Генеральний прокурор України, який має першого заступника та заступників. Він же затверджує структуру Г. п. У. та положення про її структурні підрозділи. В Г. п. У., крім її керівного складу, функціонують головні управління, управління та відділи, що формуються за функц. і спеціаліз. принципами. Є старші слідчі з особливо важливих справ і слідчі з особливо важливих справ.

У Г. п. У. діє колегія у складі Ген. прокурора України (голова), його першого заступника та заступників, прокурора АР Крим, ін. керівних працівників органів прокуратури. Колегія є дорадчим органом і розглядає найважливіші питання, що стосуються додержання законності, стану правопорядку, діяльності органів прокуратури, виконання наказів Ген. прокурора, кадрових питань, заслуховує звіти підпорядкованих прокурорів, начальників структурних підрозділів та ін. При Г. п. У. утворюється вища атестац. комісія, яка проводить атестування прокурорсько-слідчих працівників центр, установи (крім членів колегії), прокурорів областей, міст Києва та Севастополя, прирівняних до них прокурорів та їх заступників, заступників прокурора АР Крим, ректора та проректорів Ін-ту підвищення кваліфікації Г. п. У. При Г. п. У. діє наук.-метод. рада для вивчення пропозицій щодо поліпшення організації і діяльності органів прокуратури.

І. Ю. Грищенко.

 

Схожі за змістом слова та фрази