Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow право оп-прим arrow ПРИВАТИЗАЦІЯ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ
   

ПРИВАТИЗАЦІЯ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ

-відчуження квартир (будинків), кімнат у квартирах та одноквартир. будинках, де мешкають 2 і більше наймачів, та належних до них госп. споруд і приміщень (підвалів, сараїв та ін.) держ. житлового фонду у власність гр-н України. Порядок проведення П. ж. ф. регулюється Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду» (1992, із наст, змінами і доп.) та Положенням про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян (затв. Держ. к-том по житл.-комунал. г-ву 15.VI 1992). До держ. житл. фонду, який підлягає приватизації, входять житл. фонд місц. рад і житл. фонд, який знаходиться у повному госп. віданні чи операт. управлінні держ. підприємств, організацій, установ.

Об'єктами П. ж. ф. є квартири багатоквартир. будинків, одноквартирні будинки, кімнати у квартирах та одноквартир. будинках, де мешкають 2 і більше наймачів, які використовуються гр-н ами на умовах найму. Не підлягають приватизації: квартири-музеї; квартири (будинки), розташовані на тер. закритих військ, поселень, підприємств, установ та організацій, природ, і біосфер, заповідників, нац. парків, бот. садів, дендрологічних, зоол., регіон, ландшафтних парків, парків-пам'яток сад.-парк. мист-ва, істор.-культур. заповідників, музеїв-заповідників; кімнати в гуртожитках і деякі ін. жилі приміщення. П. ж. ф. здійснюється шляхом: безоплатної передачі гр-н ам квартир (будинків) з розрахунку санітар, норми 21 м2 заг. площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 м2 на сім'ю; продажу надлишків заг. площі квартир (будинків) гр-н ам України, що мешкають у них або перебувають у черзі тих, хто потребує поліпшення житл. умов. П. ж. ф. здійснюється уповноваженими на це органами, утвореними місц. держ. адміністрацією, та органами місц. самоврядування, держ. підприємствами, організаціями, установами, у повному госп. віданні або операт. управлінні яких знаходиться держ. житл. фонд. Передача займаних квартир (будинків) здійснюється у спільну сумісну або часткову власність за письм. згодою усіх повноліт. членів сім'ї, які постійно мешкають у даній квартирі (будинку), в т. ч.

тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов'язковим визначенням уповноваженого власника квартири (будинку). Приватизація оформляється свідоцтвом про право власності на квартиру (будинок), яке реєструється у приватизац. органах і не потребує нотар. посвідчення та в органах тех. інвентаризації. Власник приватиз. житла має право розпоряджатися квартирою (будинком) на свій розсуд: продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти, закласти, укладати ін. угоди, не заборонені Законом.

І. М. Кучеренко.

{mospa gebreak}
 

Схожі за змістом слова та фрази