Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow дип-док arrow ДИПЛОМАТИЧНА МІСІЯ
   

ДИПЛОМАТИЧНА МІСІЯ

(лат. -посилання, відправлення) — 1) Форма між-держ. спілкування. 2) Тимчасова закорд. установа зовн. зносин д-ви, розміщена на тер. ін. д-ви. Акредитується для підтримання політ., фін.-екон. відносин з країною перебування, а також для представництва і захисту нац. інтересів своєї д-ви. Очолюється дипломатичним агентом — посланником або повіреним у справах.

До створення інституту посольств і спец, апарату дипломатичної служби виконання Д. м. доручалося особам, не пов'язаним у своїй повсякден. діяльності з питаннями зовн. зносин держав.

Нині переважна більшість країн утримує пост, дипломатичні представництва, які офіційно іменуються посольствами. Поряд з ними існують також тимчасові, або надзвичайні, дип. представництва, призначені для виконання спец, місій.

Д. м. здебільшого мають тимчас. характер. У міжнар.-правовій науці й практиці держав для позначення цієї форми дипломатії віддавна вживають термін ад хок. У дип. практиці зустрічаються випадки направлення однієї спец, місії до двох або кількох країн. 8.ХІІ 1969 на 24-й сесії ГА ООН було ухвалено проект Конвенції про спеціальні місії, а також факультат. протокол до неї про обов'язкове вирішення спірних питань. Осн. ідея Конвенції 1969 полягає у тому, що спец, місіям як складовій сучасної дипломатії має надаватися режим, наближений до режиму постійних дип. представництв, але разом з тим він повинен враховувати особливості цієї форми дип. діяльності. Призначення керівника Д. м., на відміну від постійного дип. представництва, не потребує отримання агремана. Члени місії призначаються країною, яка формує місію. Прізвища і посади працівників місії попередньо повідомляються іноз. д-ві. 3) Направлення окр. особи з одноразовим спец, дорученням у будь-яку країну.

І. Д. Шевченко.

 

Схожі за змістом слова та фрази