Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow бо-бюр arrow БОТСВАНА
   

БОТСВАНА

Республіка Ботсвана (Botswana, Republic of Botswana) — держава на Пд. Африки. Тер. — 600,36 тис. км2. Нас. — 1,477 млн. чол. (1995, оц.): тсвана (67,7 %), шона (бл.10,1 %) та ін. Столиця — м. Габороне. Адм.-тер. поділ — 10 провінцій. Державні мови — сетсвана, англійська. Грошова одиниця - пула.

Нац. свято — День незалежності (30 вересня).

Державний герб Ботсвани - leksika.com.ua

Ботсвана в перекладі із сетсвана — «країна народу тсвана». Попередня назва Б. — Бечуаналенд. Від 1885 —гцц протекторатом Великобританії. У берез. 1965 в країні було запроваджено місц самоврядування. 30. IX 1966 вона стала незалежною д-вою. Тоді ж була прийнята конституція.

Б. - презид. республіка. Глава д-ви - президент, він же верховний головнокомандувач збройних сил. Обирається парламентом -Національною асамблеєю на 5 років. На час відсутності президента його функції виконує віце-президент, який обирається одночасно з президентом. Законод. влада належить президентові і Національній асамблеї. Парламент складається із 45 депутатів, з яких 40 — обираються, 4 — призначаються президентом і 1 мандат належить генеральному прокуророві. Строк повноважень — 5 років. При президенті існує також консультат. орган—рада вождів (15 членів; призначаються довічно). Виконавча влада здійснюється президентом і урядом. Президент очолює уряд і призначає міністрів. Б.-член ООН з 1966, член ОАЄ з 1966. Входить до Співдружності, очолюваної Великобританією. В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази