Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Н-неб arrow НАУРУ
   

НАУРУ

Республіка Науру (Naoero, Nauru, Republic of Nauru) — д-ва в Океанії, на однойм. атолі в пд.-зх. частині Тихого ок. Тер. — 21 км2. Нас. — 12 тис. чол. (2001, оц.): науру (58 %), вихідці з ін. островів Тихого ок. (26 %), китайці (8 %), європейці (8 %).

Столиця — м. Ярен. Адм.-тер. поділ — 8 округів. Офіц. мови — науру і англійська. Грош. одиниця — австралійський долар. Нац. свято — День незалежності (31 січня). Тер. сучасної Н. відкрита 1798 англ. мореплавцем Дж. Ферном. Початок європ. колонізації острова припадає на 1830. У 1888 його захопила Німеччина і приєднала до свого протекторату Маршалові о-ви. 1914 Н- окупувала Австралія, яка 1919 отримала мандат Ліги Націй на управління островом спільно з Великобританією і Новою Зеландією. 1942 Н. окупували японські війська. 1947 острів став підопіч. територією ООН і знову перейшов під спільне управління Великобританії, Австралії та Нової Зеландії. Від 40-х рр. на острові посилюється нац.-визв. рух. 1951 на основі ради вождів Н., що діяла з 1921 як орган місц. самоврядування, сформовано Науруанську раду місц. управління. 1966 утворено законодавчу і виконавчу ради Н. 29.1 1968 прийнята конституція Н., а 31.1 1968 проголошено незалежність країни. За конституцією, Н. — презид.-парлам. республіка. Главою д-ви є президент, який обирається парламентом з-поміж депутатів строком на 3 роки. Законод. влада здійснюється Законод. радою — однопалат. парламентом у складі 18 депутатів. Останні обираються заг. прямими виборами шляхом таєм. голосування на 3 роки. Викон. влада належить прези

Державний герб Науру - leksika.com.ua

денту та очолюваному ним урядові (держ. раді). Президент призначає міністрів з числа депутатів парламенту. В Н. немає ЗС. Захист д-ви покладається на поліцію. Н. — член ООН з 1999, ряду регіон, організацій. Входить до Співдружності, очолюваної Великобританією.

Дип. відносини України з Н. не встановлено.

В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази