Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow дип-док arrow ДИПЛОМАТИЧНЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО
   

ДИПЛОМАТИЧНЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО

-пост, закордонний держ. орган зовн. зносин, очолюваний дип. представником. За існуючою практикою, Д. п., очолюване послом чи тимчасовим повіреним у справах, називається посольством, а очолюване посланником чи повіреним у справах — місією. Різновидом Д. п. є також постійне представництво при міжнародних організаціях (у т. ч. місії спостерігачів).

Правовий статус Д. п. визначається Віденською конвенцією про дипломатичні зносини 1961, двостор. угодами та внутр. зак-вом країни перебування. Статус представництв при міжнар. організаціях визначається Віденською конвенцією про представництво держав у їх відносинах з міжнародними організаціями універсального характеру 1975. В Україні рішення про заснування Д. п. приймає Верх. Рада. Коло повноважень і обов'язків, які покладаються на Д. п., визначено затвердженими Президентом України Положенням про дипломатичне представництво України за кордоном від 22.X 1992 і Положенням про дипломатичну службу в Україні від 16.VII 1993, а також Положенням про Міністерство закордонних справ України від 3.IV.1999.

Станом на вересень 1999 діяло 109 закорд. установ України: 75 посольств, 8 пост, представництв при міжнар. організаціях, 10 ген. консульств, а також 16 консульств, очолюваних почес. консулами.

П. О. Султанський.

 

Схожі за змістом слова та фрази