Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow конс-корон arrow КООРДИНАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ ПО БОРОТЬБІ З КОРУПЦІЄЮ І ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇН
   

КООРДИНАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ ПО БОРОТЬБІ З КОРУПЦІЄЮ І ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇН

- спец. держ. орган з координації діяльності всіх держ. органів, на які, відповідно до Закону України «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю» (1993), покладено обов'язки вести цю б-бу. Утв. указом Президента України від 26.XI 1993. У своїй діяльності Координац. комітет керується Конституцією та ін. законами України, указами і розпорядженнями Президента України, а також Положенням про Координаційний комітет по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України, яке, згідно зі ст. 8 названого закону, затверджується ВР України. До затвердження ВР України такого Положення Координац. комітет у своїй діяльності керується Тимчасовим положенням про Координаційний комітет по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України, яке затв. Президентом України 31.XII 1999.

Осн. завдання Координац. комітету: забезпечення реалізації єдиної держ. політики у б-бі з корупцією і організованою злочинністю; координація та сприяння діяльності всіх держ. органів, які беруть участь у б-бі з організованою злочинністю, вироблення стратегії та рекомендацій щодо тактики б-би з організованою злочинністю; розробка заходів щодо запобігання встановленню корумпованих зв'язків крим. елементів з держ. службовцями та ін. посад, особами, втягненню їх у протиправну діяльність; організація співробітництва з питань б-би з організованою злочинністю з відповідними органами іноз. держав та міжнар. організаціями; надання практ. і метод, допомоги коорд. -к-там по б-бі з корупцією і організованою злочинністю при РМ АР Крим, обласних, Київській і Севастоп. міських держ. адміністраціях у вдосконаленні їх діяльності.

Відповідно до покладених на нього завдань Координац. комітет: контролює виконання правоохор. та ін. органами викон. влади, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності зак-ва України, рішень Координац. комітету щодо захисту прав, свобод, закон, інтересів, життя і здоров'я гр-н та юрид. осіб; готує щорічні доповіді про стан організованої злочинності та корупції в Україні, про осн. напрями та результати б-би з нею, вносить їх до 20 лютого на розгляд Президента України та ВР України, а в разі потреби готує Президентові України або ВР України спец, доповіді та інформації з цих питань; організовує за дорученням Президента України проведення комплексних перевірок стану додержання зак-ва з питань б-би з корупцією і організованою злочинністю окр. м-вами, ін. центр, і місц. органами викон. влади, підприємствами, установами та організаціями. Для виконання покладених на Координац. комітет завдань і функцій він має право: заслуховувати інформації керівників центр, та місц. органів викон. влади про стан б-би з корупцією і організованою злочинністю; давати обов'язкові для виконання органами викон. влади і посад, особами, до яких вони звернені, керівниками підприємств, установ і організацій усіх форм власності доручення та рекомендації щодо усунення причин і умов, які сприяли злочинним проявам; доручати правоохор. та контролюючим органам або створюваним ними комісіям проведення перевірок додержання відповідними органами, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності вимог зак-ва, фін.-кред. дисципліни, порядку сплати податків та внесення ін. обов'язкових платежів до бюджету; порушувати у встановленому порядку питання про притягнення посад, осіб до відповідальності за неналежне виконання покладених на них обов'язків щодо запобігання корупції та організованій злочинності на підприємствах, в установах і організаціях.

Координац. комітет не втручається в операт.-розшукову діяльність правоохор. органів і проведення досуд. слідства у крим. справах, у діяльність прокурорів і судів. Основною організаційною формою діяльності К-ту є його засідання. У них можуть брати участь голова К-ту ВР України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією та Генеральний прокурор України, які мають право вносити пропозиції про включення до порядку денного засідання К-ту відповідних питань. Рішення, прийняті в межах компетенції Координац. к-ту, є обов'язковими для виконання органами виконавчої влади і посадовими особами, до яких вони звернені. Координац. комітет утворюється у складі голови, членів К-ту та секретаря з числа посад, осіб, визначених у ст. 8 Закону «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю». Персональний склад Координац. к-ту затверджується Президентом України. Для н.-д. забезпечення б-би з організованою злочинністю при К-ті утворений і функціонує Міжвідомчий центр з проблем б-би з організованою злочинністю. Комітет видає газету «Крок», а також «Збірник статистичної звітності щодо результатів боротьби зі злочинністю в Україні».

М. І. Мельник.

 

Схожі за змістом слова та фрази