Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow плат-пон arrow ПОДАННЯ КОНСТИТУЦІЙНЕ
   

ПОДАННЯ КОНСТИТУЦІЙНЕ

- звернення до Конституційного Суду України у формі письм. клопотання до КС України про визнання прав, акта (його окр. положень) неконституційним, про визначення конституційності міжнар. договору або про необхідність офіц. тлумачення Конституції та законів України. П. к. є також звернення ВР України про дачу висновку щодо додержання конст. процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту. Суб'єктами права на П. к. є: з питань прийняття рішень КС України про конституційність законів та ін. прав, актів ВР України, актів Президента України, КМ України, ВР АР Крим — Президент України, не менш як 45 народних депутатів України (підпис депутата не відкликається), ВС України, Уповноважений ВР України з прав людини, ВР АР Крим; з питань дачі висновків КС України щодо відповідності Конституції України чинних міжнар. договорів України або тих міжнар. договорів, які вносяться до ВР України для надання згоди на їх обов'язковість (ратифікацію), — Президент України, КМ України; щодо додержання конст. процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту — ВР України; щодо офіційного тлумачення Конституції і законів України — Президент України, не менш як 45 нар. депутатів України, Уповноважений ВР України з прав людини, ВС України, КМ України, ін. органи держ. влади, ВР АР Крим, органи місц. самоврядування.

У П. к. зазначаються: 1) повне найменування органу, посадової особи, які направляють П. к. згідно з наданим Конституцією та зак-вом України правом; 2) відомості про представника за законом або уповноваженого за дорученням; 3) повне найменування, номер, дата прийняття, джерело опублікування (у разі публікації) правового акта, конституційність якого (його окр. положень) оспорюється чи який потребує офіц. тлумачення; 4) прав, обгрунтування тверджень шодо неконституційності прав, акта (його окремих положень) чи необхідності в офіційному тлумаченні; 5) дані щодо ін. док-тів і мат-лів, на які посилаються суб'єкти права на П. к.; 6) перелік мат-лів і док-тів, що додаються.

П. к. може бути відкликане за письм. заявою суб'єкта, який його направив до КС України, в будь-який час до дня розгляду на пленар. засіданні КС. Процес, ухвала про припинення провадження у справі за П. к., що відкликається, приймається на засіданні КС. Провадження в справах у КС України за П. к. регулюється Законом «Про Конституційний Суд України» (1996).

О. В. Батанов.

 

Схожі за змістом слова та фрази