Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow П-пен arrow ПАТЕНТНИЙ ПОВІРЕНИЙ
   

ПАТЕНТНИЙ ПОВІРЕНИЙ

- особа, уповноважена надавати послуги фіз. та юрид. особам у захисті їх прав на об'єкти інтелект, власності (винаходи, корисні моделі, пром. зразки, селекц. досягнення тощо). П. п. представляє інтереси клієнтів у патентних та ін. держ. органах, заг. і арбітраж, (господарських) судах тощо. В Україні діяльність П. п. передбачена

Законами «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» (1993), «Про охорону прав на промислові зразки» (1993) тощо. Діє також Положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), затв. КМ України 27.УПІ 1997. За цим Положенням П. п. може бути особа, якії: є гр-нином України; має відповідну вищу освіту і досвід практ. роботи у сфері інтелект, власності не менше 5 років; склала кваліфікаційні іспити; пройшла атестацію й одержала свідоцтво про право виконувати функції П. п. В Україні ведеться Держ. реєстр представників у справах інтелект, власності (П. п.). Включений до Реєстру П. п. має свідоцтво із вказаним у ньому реєстрац. номером. Особи, які не зареєстровані в Держ. реєстрі, не мають права виступати П. п. Інформація про П. п. публікується в офіц. бюлетені «Промислова власність». П. п. має особисту печатку із зазначенням свого прізвища та реєстрац. номера, а також розрахунковий та ін. рахунки в банках на тер. України.

П. п. має право працювати індивідуально або у складі патентних агентств, фірм, бюро тощо. Його повноваження на ведення конкр. справи підтверджуються відповід. довіреністю. Свідоцтво П. п. анулюється у випадках: втрати ним громадянства України; виїзду на пост, місце проживання за межі України; засудження за крим. злочин; обмеження судом дієздатності або визнання його недієздатним; систематичного або грубого порушення ним чинного зак-ва у сфері інтелект, власності тощо.

Літ.: Дахно И. И. Патент.-лицензионная работа. К., 1996; Підопригора О. А., Підопригора О. О. Право інтелект, власності України. К„ 1998.

І. І. Дахно.

 

Схожі за змістом слова та фрази