Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow бо-бюр arrow БРУНЕЙ
   

БРУНЕЙ

Бруней Даруссалам (Brunei, Ne-gara Brunei Darussalam) — держава в Пд.-Сх. Азії на Пн. о. Борнео. Складається з 2 анклавів, розділених малайзійським штатом Саравак. Тер. — 5,765 тис. км2. Нас. — 300 тис.

чол. (1995, оц.): малайці, китайці та ін. Столиця — м. Бандар-Сері-Бегаван. Адм.-тер. поділ — 4 округи. Офіційні мови — англ. і малайська. Грошова одиниця — брунейсь-кий динар. Нац. свято — День незалежності (23 лютого). З 1888 Б. — султанат під британським протекторатом. 1959 Великобританія надала Б. автономію у питаннях внутр. самоврядування. 1.1 1984 було проголошено незалежність країни. Діє конституція від 29.ІХ 1959.

Державний герб Брунея - leksika.com.ua

Б. — абсолютна монархія. Глава д-ви — султан, якому належить уся повнота законод., викон. і суд. влади. Він також займає посади прем'єр-міністра, міністра оборони, контролює діяльність поліції та ін. Країною керує за допомогою декретів. Водночас султан є главою брунейських мусульман. Викон. влада здійснюється султаном і урядом. Законод. влада належала парламенту в складі 32 осіб, який було розпущено 1962 в зв'язку із запровадженням надзв. стану. Б. — член ООН з 1984, член Асоціації держав Пд.-Сх. Азії з 1984, учасник Організації ісламської конференції та ряду ін. регіональних міжнар. організацій. в. л. Федоренко. БРУТ (Brutus) Марк Юній (85-42 до н. е., Рим) — рим. політ, діяч, полководець, прихильник аристокр. республіки. З 46 до н. е. — намісник пров. Цізальпінська Галлія, з 44 до н. е. - претор у Римі. Разом з Л. Г. Кас-сієм очолив змову проти Юлія Цезаря і був співучасником убивства імператора. Стояв на чолі республіканців у боротьбі проти другого тріумвірату: Октавіана (Августа), Марка Антонія, Марка Лепіда. Завоював Македонію, Грецію, Малу Азію та Сирію. Восени 42 до н. е. Б. після поразки під Філіп-пами (Македонія), завданої йому Антонієм і Октавіаном, покінчив життя самогубством. Його ім'я і дії знайшли відображення у відомій фразі Цезаря, яка стала афористичною: «І ти, Брут!» («Et tu, Brüte!»).

 

Схожі за змістом слова та фрази