Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow дол-дяк arrow ДУНАЙСЬКА КОМІСІЯ
   

ДУНАЙСЬКА КОМІСІЯ

— міжнар. міжурядова організація, що забезпечує вільне судноплавство на Дунаї відповідно до інтересів і суверенних прав придунайських держав. Створена після вступу в дію Конвенції про режим судноплавства на Дунаї (ст. 5), підписаної 18.УІІІ 1948 у Белграді. До Д. к. входять 8 держав-членів: Австрія, Болгарія, Росія, Румунія, Словаччина, Угорщина, Україна, Югославія. Німеччина визнала Д. к. де-факто.

Метою Д. к. є: забезпечення вільного судноплавства, пересування торг, суден, гр-н і товарів будь-яких держав за рівних умов у всьому, що стосується портових та суднових зборів, а також умов торг, судноплавства, підтримання судноплавства на Дунаї шляхом співробітництва держав — учасниць комісії, поглиблення екон. та культур, зв'язків придун. країн, а також їхніх зв'язків з ін. країнами. За своєю структурою комісія складається з власне Д. к. та її секретаріату. До комісії входять усі держави-учасниці, представники яких скликаються раз на рік. На основі черговості комісія обирає зі свого складу голову, віце-голову та секретаря на 3-річний строк.

Д. к. стежить за застосуванням норм вказаної Конвенції, складає заг. роб. план реалізації масштабних проектів. Комісія консультує держави-учасниці, дає рекомендації, уніфікує правові норми, трансп. правила, що діють у судноплавній частині Дунаю, координує діяльність гідрометеорол. служб. Секретаріат Д. к., очолюваний директором, складається з 3 відділів: тех., адм. та фінансового. Офіц. мови — франц. та російська. Після прийняття Д. к. 1949 Конвенції про режим судноплавства на Дунаї 1948 припинили свою діяльність Європейська дунайська комісія і Міжнародна дунайська комісія, членами яких, крім придунайських держав, були Великобританія, Італія, Франція. Місцеперебування комісії — м. Будапешт, Угорщина (до 1954 — м. Галац, Румунія). Див. також Міжнародні ріки.

Літ.: Шпигельман Я. Е., Воронцов В.М. Междунар. дунайское судоходство. М., 1991; Гуреев С. А., Тарасова И. Н. Междунар. речное право. М., 1993; Фандиков П. Г. Междунар.-правовой режим Дуная. М., 1995.

О. Ф. Висоцький.

 

Схожі за змістом слова та фрази