Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow Я arrow ЯМАЙКА
   

ЯМАЙКА

(Jamaica) — д-ва на однойменному острові та прилеглих дрібних островах у Карибському морі. Тер. — 11,5 тис. км2. Нас. — 2,695 млн. чол. (2003, оц.): Ямайці (91 %), індійці, китайці та ін. Столиця — м. Кінгстон.

Адм. -територіальний поділ — 3 графства, що об'єднують 14 районів. Офіційна мова— англійська. Грошова одиниця — ямайський долар. Національне свято Я.— День незалежності (перший понеділок серпня).

Острів відкрила експедиція X. Колумба 1494. До середини 17 ст. Я. — володіння Іспанії, з 1670 — колонія Великобританії. В 1958 — 62 вона входила до складу Вест-Індської Федерації. 6.VIII 1962

Державний герб Ямайки - leksika.com.ua

Я. було надано незалежність. Тоді ж прийнята чинна нині конституція країни. Правова система Я. грунтується на англійському звичаєвому праві.

Глава д-ви — королева Великобританії, представлена на острові генерал-губернатором. Законодавча влада належить двопалатному Парламентові у складі сенату (21 сенатор призначається генерал-губернатором за рекомендацією прем'єр-міністра і лідера опозиції) та палати представників (60 депутатів обираються заг. прямими виборами на 5 років). Виконавча влада здійснюється кабінетом міністрів. Глава уряду (прем'єр-міністр) призначається Парламентом. Судову владу здійснюють Верховний суд, Апеляційний суд та суди загальної юрисдикції.

Я. - член ООН з 1962, ОАД з 1969, ЛАЕС з 1975, Руху неприєднання та ряду ін. міжнар. і регіон, організацій.

Дип. відносини Ук раїни з Я. встановлені 7.VII 1992.

В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази