Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow У arrow УМОВНО-ДОСТРОКОВЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ВІДБУВАННЯ ПОКАРАННЯ
   

УМОВНО-ДОСТРОКОВЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ВІДБУВАННЯ ПОКАРАННЯ

- звільнення осіб, які відбувають покарання, до закінчення визначеного судом строку за наявності певних умов. Передбачається ст. 81 і 107 КК України. За ст. 81 застосовується до осіб, які відбувають покарання у виді випр. робіт, служб, обмежень для військовослужбовців, обмеження волі, тримання у дисциплінар. батальйоні військовослужбовців або позбавлення волі, а до осіб, які відбувають покарання, не вказані у ч. 1 ст. 81 КК, У.-д. з. від в. п. не застосовується. Особу може бути умовно-достроково звільнено повністю або частково і від відбування дод. покарання. У.-д. з. від в. п. може бути застосоване лише тоді, коли засуджений сумлін. поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення. Водночас К К (п. З ст. 81) обмежує застосування У.-д. з. від в. п., вказуючи, що воно може бути застосоване лише після фактич. відбування засудженим: не менше половини строку покарання, призначеного судом за злочин невеликої або серед, тяжкості, а також за необереж. тяжкий злочин; не менше двох третин строку покарання, призначеного за умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше вже відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисний злочин і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисний злочин, за який її засуджено до позбавлення волі; не менше трьох чвертей строку покарання, призначеного за умисний особливо тяжкий злочин, а також покарання, призначеного особі, яка раніше звільнилася умовно-достроково і знову вчинила умисний злочин протягом невідбутої частини покарання.

Ст. 107 передбачає У.-д. з. від в. п. осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі за злочин, вчинений у віці до 18 років. Застосовується після факт, відбуття: не менше третини строку покарання, призначеного за злочин невеликої або серед, тяжкості і за необереж. тяжкий злочин; не менше половини строку покарання у виді позбавлення волі, призначеного за умисний тяжкий злочин чи необережений особливо тяжкий злочин, а також, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисний злочин і до погашення або зняття судимості знову вчинила у віці до 18 років новий умисний злочин, за який вона засуджена до позбавлення волі; не менше двох третин строку покарання у виді позбавлення волі, призначеного за умисний особливо тяжкий злочин, а також, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі і була умовно-достроково звільнена від відбування покарання, але до закінчення невідбутої частини покарання та до досягнення 18-річного віку знову вчинила умисний злочин, за який засуджена до позбавлення волі. Якщо засуджений, до якого застосоване У.-д. з. від в. п., протягом невідбутої частини покарання вчинив новий злочин, то суд до покарання, призначеного за новим вироком, повністю або частково приєднує невідбуту частину покарання за поперед, вироком.

В. В. Скибицький.

 

Схожі за змістом слова та фрази