Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow тог-тяж arrow ТОГО
   

ТОГО

Тоголезька Республіка (Togo, Republique Togolaise) — д-ва у Зх. Африці. Тер. — 56,785 тис. км2. Нас. - 5,249 млн. чол. (2003, оц.): народності еве, йоруба, кабре, гурма та ін. (99 %), французи, ліванці. Столиця — м. Ломе. Адм.-тер. поділ — 5 областей. Офіц. мова — французька. Грош. одиниця — африканський франк. Національне свято — День незалежності (27 квітня). В серед. 15 ст. сучасне Т. було досліджене португальцями. Близько 300 років за цю територію тривала б-ба між Португалією, Данією, Англією, Францією та Німеччиною. У 16—19 ст. інтенсивна работоргівля знищила самобутню культуру народностей, які населяли Т. З 1884 по 1914 Т. перебувало під протекторатом Німеччини. За умовами Версал. мир. договору 1919 зх. частина Т. була передана в підмандатне управління Великобританії, східна — Франції. Після Другої світ, війни 1939-45 на Т. поширився режим опіки ООН, що здійснювався Великобританією і Францією. 1956 франц. частина Т. отримала статус самовряд. республіки у складі Франц. співтовариства. 1957 брит, частина Т. увійшла до складу Гани. 27.IV 1960 франц. Т. стало незалежною країною.

Після отримання незалежності у Т. відбувалися численні військ, перевороти, міжетн. конфлікти. 1991 під тиском світ, громадськості у Т. здійснено дем. перетворення: частину повноважень президента було передано прем'єр-міністру. У вересні 1992 шляхом референдуму прийнято нову конституцію. Т. — презид. республіка. Главою д-ви і викон. влади є президент, який обирається заг. прямими виборами на 5 років. Викон. влада належить раді міністрів, що формується президентом і несе перед ним відповідальність. Законод. владу здійснює однопалатна Національна асамблея у складі 81 парламентарія (обираються заг. прямими виборами на 5 років). Суд. влада представлена Верховним судом, Апеляційним судом та ін. судовими органами.

Державний герб Того - leksika.com.ua

Т. - член ООН з 1960, ЮНЕСКО, ОАЄ з 1963 та ін. міжнар. і регіональних організацій. Дип. відносини України з Т. встановлено

1.1X 1999. В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази