|
|
Головна Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. страш-сюр СУДОВА ЕТИКА |
|
|
|
|
|
Схожі за змістом слова та фрази
-
ЕТИКА СУДОВА— вид профес. етики, що становить сукупність норм поведінки учасників крим., цив. чи ін. видів судочинства. Е. с. — це також наука, вчення про моральні засади, норми профес. діяльності суддів, прокурорів, слідчих, адвокатів. Досліджує моральні основи процес, норм, а також моральні шляхи застосування... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
ЕТИКА
(від грец. - той, що стосується моралі) - філософська наука, що вивчає мораль, з'ясовує її місце в системі суспільних відносин, аналізує її природу, характер і структуру (моральна свідомість, моральні відносини, моральна діяльність), досліджує моральні категорії (добро і зло, справедливість і неспр... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ЕТИКА[лат., від грец. ???? (?????) — звичай, характер] — 1) учення про мораль, духовність та їх рол
ь у сусп-ві; 2) система духовних норм і правил поведінки, мораль певної сусп. чи профес. групи (лікарська Е., етика державного службовця тощо). Є важливим фактором свідомого підтримання правопорядку в сусп... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
ЛІКАРСЬКА ЕТИКА
— принципи лікарської моралі; включають і поняття про лікарський обов'язок. Див. Деонтологія медична.
... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ЕТИКА ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ- система морально-етичних норм і правил поведінки служб, осіб держ. установ. Е. д. с. виступає у трьох вимірах: як етика засобів і цілей; як етика визначення і забезпечення сусп. інтересу; як етика особистої кар'єри за рахунок сусп. блага. Парадигма держ. політики має збігатися з парадигмою моралі ... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
СУДОВА ПРАКТИКА- практика діяльності суд. органів зі здійснення правосуддя. Є формою нагромадження профес. досвіду судами заг. і спеціаліз. юрисдикції, Конституційним Судом України. Вивчення С. п. дає можливість виявити позитивний і негат. досвід у роботі судів і на цій основі вжити заходів щодо поліпшення якості ... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
СУДОВА ПАЛАТА— структур, підрозділ суд. установи, суд. інстанція. Є традиц. формою орг. упорядкування судової влади. С. п. тривалий час діють у багатьох суд. системах різних країн. На тер. України вперше були засновані за часів Рос. імперії згідно з судовою реформою 1864. Як і в ін. губерніях та областях імперії... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
СУДОВА МІЛІЦІЯ(лат. militia - військо, військова служба) — орган, який підтримує громадський порядок у суді, припиняє прояви неповаги до суду, охороняє приміщення суду, виконує функції щодо держ. захисту суддів, працівників суду, забезпечує безпеку учасників судового процесу (ст. 133 Закону «Про судоустрій Україн... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
СУДОВА ВЛАДА— одна з гілок державної влади, осн. завданням якої є здійснення правосуддя. Виникла разом з появою первіс. форм права з огляду на об'єктивну потребу у розв'язанні прав, конфліктів. У первісному сусп-ві С. в. належала всьому роду, племені й здійснювалася старійшинами як найавторитетнішими його члена... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
СУДОВА КОЛЕГІЯ- 1) склад суду, що здійснює у передбачених законом випадках провадження у судовій справі; 2) структурний підрозділ суд. установи (напр., Військова колегія Верховного Суду України). Законом передбачено різні склади С. к., що розглядають і переглядають суд. справи. Так, відповідно до чинного зак-ва к... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
|
|
|