Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow страш-сюр arrow СУДОВА ФОТОГРАФІЯ
   

СУДОВА ФОТОГРАФІЯ

[від грец. — світло і — писати] — система спец, способів фотографічної зйомки, що застосовується з метою розкриття злочинів і подання суду наоч. доказового мат-лу. Є галуззю криміналіст, техніки. Саме тому С. ф. часто називають криміналіст, фотографією. С. ф. відрізняється від заг. фотографії своєю дослідницькою функцією. Спец, зйомка дає можливість виявляти невидимі неозброєним оком сліди злочинів (напр., дописки, сліди травлення і підчищення док-тів), а також фіксувати швидкоплинні процеси (політ кулі, руйнування перешкоди, зіткнення трансп. засобів тощо).

До фотогр. засобів належить знімальна і проекц. апаратура, реактиви для обробки експонованої плівки і паперу, а також мат-ли для одержання фотозображень. Під методами криміналіст, фотографії розуміють сукупність рекомендацій і правил з використання цих засобів, гол. чин. знімальної апаратури, для одержання фотогр. зображення, що запам'ятовується, чи досліджуваного криміналіст, об'єкта, що відповідає крим.-процес, і криміналістичним вимогам. При розслідуванні крим. справ за допомогою фотографування фіксується картина місця події, виявлені сліди злочину, знаряддя і предмети його скоєння. Криміналіст, цінність знімка залежить від дотримання правил С. ф., процес, оформлення самої зйомки та її результатів. Знімки, виготовлені з порушенням процес, норм, не мають доказ, значення.

Фотознімки широко використовуються для розшуку і впізнання злочинців, які переховуються, безвісно відсутніх тощо. Фотографії є надійним засобом фіксації слідчих дій, напр., пред'явлення для впізнання, обшуку, огляду тощо.

Літ.: Потапов С. М. Судеб, фотография. М,—Ленинград, 1948; Найдис И. Д., Колесниченко А. Н. Судеб, фотография. X., 1981; Салтевский М. В., Лысов Н. Н. Криминалист, фотография, кинематография и видеозапись в правоохранительной деятельности. К., 1993.

П. Д. Біленчук, А. В. Кофанов.

 

Схожі за змістом слова та фрази