Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow a arrow АВСТРІЯ (АВСТРІЙСЬКА РЕСПУБЛІКА)
   

АВСТРІЯ (АВСТРІЙСЬКА РЕСПУБЛІКА)

- держава в центрі Європи, на сх. межує з Угорщиною, на пд. сх. - з Італією, на зх. - з Швейцарією, на пн. зх. - з Німеччиною, на пн. сх. - з Чехією. Площа - 83,9 тис. км2, столиця - Відень. Країна гірська, назх. йпд. - гори Альпи, насх. - рівнина по річці Дунай. Політична система - парламентська демократія. Експорт: пиломатеріали, текстиль, одяг, залізо, сталь, папір, транспортне обладнання, продукти; кількість населення - 8,134 млн чол. (2001); офіційна мова: німецька. Релігія: римо-католики (85%), протестанти.

Туризм. Країна має сприятливе географічне положення - на перехресті магістралей, що з'єднує пн. і пд. Європи, а також чудові автошляхи. Все це зумовлює велику кількість транзитних туристів, основна частина яких з північно-європейських держав прямує на середземноморське узб., та одноденних туристів.

Нині А. є провідним туристським центром зимових видів спорту; міжнародний туризм найрозвинутіший у зх., гірський частині країни.

Головними туроутворюючими країнами для Австрії є Німеччина, Нідерланди, Велика Британія, частка яких становить майже 80% туристів; далі йдуть Італія, Швейцарія, Франція, США, Бельгія, Швеція, держави Сх. Європи.

 

Схожі за змістом слова та фрази