Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow рен-рос arrow РИБОЛОВНЕ СУДНО
   

РИБОЛОВНЕ СУДНО

- будь-яке судно, що використовується для рибного або ін. мор. промислу (ст. 15 КТМ України). Це, зокрема, траулер, сейнер-траулер, траулер-сейнер, сейнер, бот риболовний, кальмарориболовне судно, сейнер-невідник та ін. Вони різняться за призначенням, розмірами, типом промислового устаткування, що переробляє рибу, способом зберігання добутої морської продукції тощо.

Щодо Р. с. діє спец, міжнар. режим стандартів конструкції та підготовки персоналу. До міжнар.-прав. док-тів, дія яких поширюється на Р. с, належать Торремолиноська конвенція про безпеку риболовних суден 1977 (зі змінами 1993), Міжнародна конвенція про стандарти підготовки, сертифікації персоналу риболовних суден та несення вахти 1995. Україна приєдналася до останньої у 2002. Трудові відносини рибалок регламентовані Конвенціями МОП 1959: про мінімальний вік рибалок, що приймаються на роботу; про медичний огляд рибалок; про трудові договори рибалок; про кваліфікацію рибалок та ін.

Літ.: Бекяшев К. А. Мор. рыболовное право. М., 2001; Алексишин В. Г., Козырь Л. А, Короткий Т. Р. Междунар. и нац. стандарты безопасности мореплавания. О., 2002.

Т. Р. Короткий.

 

Схожі за змістом слова та фрази