Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow право оп-прим arrow ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ РІШЕННЯ ІНОЗЕМНОГО СУДУ
   

ПРИМУСОВЕ ВИКОНАННЯ РІШЕННЯ ІНОЗЕМНОГО СУДУ

- застосування засобів виконання рішення іноз. суду в Україні у передбаченому законом порядку. Регулюється Законом «Про визнання та виконання в Україні рішень іноземних судів» (2001). Рішення іноз. суду може бути пред'явлено до примус, виконання в Україні протягом 3 років від дня набуття ним закон, сили, за винятком рішення про стягнення період, платежів протягом строку, що перевищує 3 роки, яке може бути пред'явлено до примус, виконання протягом усього строку проведення стягнення з погашенням заборгованості за ост. З роки. Питання про надання дозволу на П. в. р. і. с. на клопотання стягувача розглядається апеляц. судом АР Крим, апеляційними судами областей, міст Києва та Севастополя за місцем пост, чи тимчас. проживання або перебування (місцезнаходження) боржника.

Якщо боржник не має пост, чи тимчас. місця проживання або перебування (місцезнаходження) на тер. України або місце його пост, чи тимчас. проживання або перебування (місцезнаходження) невідоме, питання про надання дозволу на П. в. р. і. с. розглядається відповід. судом України за місцезнаходженням в Україні майна боржника.

Клопотання про надання дозволу на П. в. р. і. с. подається у порядку, передбаченому міжнар. договорами України чи зак-вом України. До клопотання додаються док-ти, передбачені міжнар. договорами України. Про надходження клопотання відповід. суд України у 5-денний строк письмово повідомляє боржника і пропонує йому у міс. строк подати можливі заперечення проти цього клопотання. Після подання боржником заперечень у письм. формі або в разі його відмови від подання заперечень, а так само якщо у міс. строк від часу повідомлення боржника про одержане судом клопотання заперечення не подано, суддя постановляє ухвалу, в якій визначає час і місце суд. розгляду клопотання, про що стягувач і боржник повідомляються письмово не пізніш як за 10 днів до його розгляду. Розгляд клопотання про надання дозволу на П. в. р. і. с. провадиться суддею одноособово у відкритому суд. засіданні. В разі, якщо рішення іноз. суду вже виконувалося раніше, відповід. суд України визначає, в якій частині чи з якого часу воно підлягає виконанню. Розглянувши подані док-ти та вислухавши пояснення сторін, суд постановляє ухвалу про надання дозволу на П. в. р. і. с. або про відмову у задоволенні клопотання з цього питання. Копія ухвали надсилається судом стягувачеві та боржникові у 3-денний строк від дня постановлення ухвали. Якщо в рішенні іноз. суду суму стягнення зазначено в іноз. валюті, суд, який розглядає це клопотання, визначає суму в нац. валюті за курсом НБУ на день постановлення ухвали. Ухвала, постановлена відповід. судом України, про надання дозволу на П. в. р. і. с. або про відмову у задоволенні клопотання з цього питання може бути оскаржена стягувачем або боржником у порядку і строки, передбачені законами України. На підставі рішення іноз. суду та ухвали про надання дозволу на його примус, виконання, що набула закон, сили, відповід. суд України видає викон. лист, який надсилається для виконання у порядку, встановленому законом. Дії та заходи з П. в. р. і. с. провадяться держ. виконавцями.

Див. також Визнання і виконання рішень іноземних судів.

О. В. Батанов.

 

Схожі за змістом слова та фрази