|
|
Головна Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. нев-нюр НОВИЙ ЗАПОВІТ |
|
|
|
|
|
Схожі за змістом слова та фрази
-
ЗАПОВІТ— особисте розпорядження гр-ни-на своїм майном на випадок смерті, зроблене у встановлених законом порядку і формі. 3. є односторонньою угодою. Кожен гр-нин може залишити за 3. усе своє майно або його частину одній чи кільком особам: як тим, хто входить, так і тим, хто не входить до кола спадкоємців ... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
ЗАПОВІТ
— зроблене у встановленій законом формі розпорядження дієздатного громадянина на випадок смерті про належне йому майно. Відповідно до норм рад. спадкового права (розділ 7-й Основ цивільного законодавства Союзу PCP і союзних республік; в УРСР — розділ VII ЦивК УРСР) 3. укладається в письмовій формі,... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
ЗАПОВІТ
— вірш Т. Шевченка, написаний 1845 в Переяславі і покладений в основу музичних творів багатьох композиторів. Вперше його поклали на музику М. Лисенко (1868, для чол. хору, соло тенора і фортепіано, 2-а ред. 1877) та М. Вербицький (1868. для подвійного хору, соліста й симф. оркестру). Найпопулярніш... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
НОВИЙ БУГ
— місто Микол. обл. УРСР, райцентр, за 5 км від залізнич. ст. Новий Буг. Виник у 2-й пол. 18 ст. як поселення Куца Балка. Пізніше мало назви Семенів-ка, Новопавлівка. З 1832 дістало назву Н. Б. Рад. владу встановлено в січні 1918. З 1961 Н. Б.— місто. У місті — сироробний, консервний, хлібний, комб... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
НОВИЙ САД
— місто на Пн. Сх. Югославії, в Соціалістичній Республіці Сербії, адм. ц. автономного краю Воєводина. Значний порт на Дунаї, вузол автошляхів, залізнична станція. 152 тис. ж. (1972). Провідна галузь г-ва — машинобудування (с.-г. машини, верстати, інструменти, приладо-, літако- та суднобудування). П... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
НОВИЙ РІК— календ, дата, перший день року, який за григоріан. календарем (він є міжнародним) починається 1 січня. Перші відомості про святкування Н. р. в Месопотамії датуються 2000 до н. е. Єгиптяни, перси відзначали його восени — 21 вересня, греки (до 5 ст. н. е.) — 21 грудня. В Ізраїлі поч. року припадав н... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
НОВИЙ
Карел (справж. прізв.— Новак; 8.XII 1890, Бенешов — 23.ХІ 1980, Прага) — чес. письменник, нар. митець ЧССР (з 1960). В л-ру вступив зб. оповідань Дорога життя (1919). У романі Містечко Раньков (1927) показав життя провінції. Визнання Н. принесла трилогія Залізне коло (романи Хутір Кршешин , ... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
НОВИЙ СТИЛЬ— система відліку часу (календ, днів) за новим, григоріанським, календарем. Запроваджений буллою папи римського Григорія XIII з 15.Х 1582 на заміну старого літочислення (юліанського календаря) шляхом перенесення числа 5 жовтня на 10 діб (днів) уперед або вилучення 10 діб, коли наступний за 4 жовтня ... (Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.)
-
НОВИЙ ЯРИЧІВ
— селище міського типу Кам'янсько-Бузького р-ну Львів. обл. УРСР, за 7 км від залізничної станції Борщовичі. 2,4 тис. ж. (1980). У селищі — філіал львів. виробничого текст.-галантерейного об'єднання Юність , комбінат комунальних підприємств. Середня школа, лікарня, поліклініка. Будинок культури, к... (Українська Радянська Енциклопедія)
-
НОВИЙ ГУМАНІЗМ
— ідеалістична школа в естетиці і літературознавстві США, очолювана професором Гарвардського ун-ту І. Беббітом, філософом П. Е. Мором і поетом Т. Х'юмом. Найактивніше діяла у 10—30-х рр. 20 ст. Нео-гуманісти осуджували гуманізм епохи Відродження, вважаючи його відповідальним за індивідуалізм бурж... (Українська Радянська Енциклопедія)
|
|
|