Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Енциклопедичний словник-довідник з туризму arrow д arrow ДЕРЖАВНІ ТА ГРОМАДСЬКІ ДІЯЧІ В СФЕРІ ТУРИЗМУ
   

ДЕРЖАВНІ ТА ГРОМАДСЬКІ ДІЯЧІ В СФЕРІ ТУРИЗМУ

БОЙЧЕНКО ВІКТОР КУЗЬМОВИЧ

(народився 1925). Російський громадський і державний діяч. В липні 1992 року вступив до лав радянської Армії. За виявлені мужність і героїзм (при форсуванні Дніпра в районі села Аули Криничан-ського району Дніпропетровської області) присвоєно звання Героя Радянського Союзу (листопад 1943р.). Нагороджений багатьма найвищими орденами: орден Богдана Хмельницького, Вітчизняної війни 1-го і ІІ-го ступеня, 2 ордени Червоної Зірки, Трудового Червоного Прапору, 2 ордени Дружби народів.

Після закінчення Інституту зовнішньої торгівлі з 1959 року протягом 28 років працював в системі іноземного туризму: перший заступник Голови Правління ВАО "Інтурист", перший заступник начальника Управління по іноземному туризму при Раді Міністрів СРСР, заступник Голови Державного комітету СРСР по іноземному туризму. Багато уваги приділяв розширенню потоку іноземних туристів в Україну, будівництву готелів "Русь", "Президент-Отель" у Києві, роботі Київського та інших об'єднань Деркомтуриму СРСР в Україні. Присвоєно звання "Заслужений працівник культури СРСР".

ДОБРОТВОР ВІКТОР ДМИТРОВИЧ

(1925-2001). Український державний діяч, один з учасників розбудови туристської сфери країни. 1974-1989 начальник Управління по іноземному туризму при Раді Міністрів УРСР, згодом Головного Управління Української РСР по іноземному туризму. Здійснено будівництво ряду туристських готелів в Україні: "Ялта" (м.Ялта), "Закарпаття" (м.Ужгород), "Черемош" (м.Чернівці), "Київський" (Президент-Отель, м.Київ). Очолював делегацію Української РСР на Всесвітній конференції з туризму (м.Маніла, Філіпіни).

ЗАТЯГАН ЙОСИП ІВАНОВИЧ

(1914-1994).

Український державний діяч, учасник розбудови туристської галузі в Україні. Після роботи в системі народної освіти на Чернігівщині, партійної роботи у Києві і закінчення Вищої дипломатичної школи МЗС СРСР 1964-1974 начальник Управління по іноземному туризму при Раді Міністрів УРСР. В цей період побудовані у Києві готелі "Дніпро", Либідь", "Русь", мотель-кемпінг "Пролісок", щорічна кількість іноземних туристів в республіці перевищила 500тис. Нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапору.

КАСЬЯНЕНКО АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ

(народився 1942). Український державний діяч, учасник процесу розбудови туризму в Україні. Працював на комсомольській, профспілковій, партійній роботі, очолював Бюро міжнародного молодіжного туризму у Херсонській області. 1997-1998 Голова Державного комітету України по туризму. До того Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Грузія. Після Держкомтуризму України Голова Херсонської облдержадміністрації, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Узбекистан та Афганістані.

КВАРТАЛЬНОВ ВАЛЕРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

(1942-2003). Російський громадський діяч туристської сфери, науковець і педагог в галузі туристської освіти. Працював в системі Бюро міжнародного молодіжного туризму "Супутник" (остання посада - заступник Голови Бюро), а також "ЦСТЕ- Інтур- Центральный Совет по туризму". З 1981- ректор Російської міжнародної академії туризму, професор. Учасник і організатор великих національних і міжнародних туристських заходів. Багато зробив для збагачення теорії і практики туристсько-екскурсійної справи, вдосконалення науково-навчального процесу підготовки спеціалістів туристської сфери діяльності. В списку наукових праць - біля 100 друкованих робіт і публікацій з туристської тематики. Обирався Головою Всеукраїнського народного туристського товариства і Президент Об'єднаного університету туризму країн - учасників СНД (з1988).

КОРНІЙЧУК АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

(народився 1921). Український державний діяч, один з активних організаторів на освітянській ниві у сфері туризму. 1978-1986 очолював Київський технікум готельного господарства, прийшовши з посади заступника Міністра освіти України. Технікум став єдиним навчальним закладом на теренах СРСР, що цілеспрямовано готував кадри для сфери туризму. Присвоєно почесне звання "Відмінник освіти".

КРИВОРУЧЕНКО ВАДИМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

(народився 1913). Один з організаторів перших туристських структур в Україні. З 1946 директор готелю "Інтурист" (Київ), з 1949 керуючий Київським відділенням ВАТ "Інтурист" по Українській РСР. 1964-1973 заступник начальника Управління по іноземному туризму при Раді Міністрів УРСР. Очолював делегацію Української РСР на конференції ООН по туризму (м. Рим). Заслужений працівник сфери послуг України.

ЛИТВИН ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ.

Народився 28 квітня 1956 року в селі Слобода-Романівська Новоград-Волинського району Житомирської області в селянській родині. 1978 року закінчив історичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

З 1978 до 1986року працював у ректораті цього навчального закладу, навчався в аспірантурі, був викладачем і старшим викладачем. У 1986-1989 роках - начальник управління Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти України, з 1989до 1991 року - на роботі в апараті ЦК Компартії України. З 1991 року - доцент, докторант Київського університету імені Тараса Шевченка.

З липня 1994 року - помічник Президента України з питань внутрішньої політики, заступник Глави Адміністрації Президента України. З вересня 1996 року - Перший помічник, а з листопада 1999 року - Глава Адміністрації Президента України.

За період його перебування в складі Парламенту та на посаді Голови Верховної Ради України було прийнято Закон України "Про туризм" у новій редакції та проведені Парламентські слухання " Про стан та перспективи розвитку туризму в Україні" за участю Генерального секретаря ВТО Франческо Франжіаллі.

Голова Народної партії.

Поєднує державну і політичну діяльність з науковою і викладацькою. З 1984 року - кандидат, з 1995 року доктор історичних наук. З 1996 року - професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Автор понад 300 наукових праць.

У1997 році обраний членом - кореспондентом, у 2003 році - дійсним членом (академіком) Національної академії наук України. З грудня 2000 року - академік Академії правових наук України.

Заслужений діяч науки і техніки України (1998). Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1999). Герой України (2004).

САМОЙЛИК КАТЕРИНА СЕМЕНІВНА

(народилась 1951). Український держаний діяч. Після роботи у сфері народної освіти Херсонщини та партійної роботи народний депутат України II, III і IV скликання. 1998-2000перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту. 2000-2002 заступник Голови Комітету з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту та туризму. 2002 Голова цього комітету. За період діяльності Верховної Ради України IV скликання є автором 76 законопроектів. 18.11.2003 прийнятий Закон України "Про туризм" (нова редакція). Жовтень 2000 року відбулися Парламентські слухання "Про стан та перспективи розвитку туризму в Україні". В жовтні 2003 року Самойлик К.С. брала участь у XV сесії Генеральної Асамблеї Всесвітньої Туристської Організації (м.Пекін), на якій було прийнято рішення про проведення у Києві Всесвітнього форуму парламентарів з питань правового забезпечення туризму. Присвоєно звання Заслужений вчитель України.

СКРИННИК ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

(народився 1938). Український державний діяч, учасник розбудови туристської сфери. Після роботи в органах правосуддя і радянських органах з 1977 по 1989 заступник начальника Голов-інтуристу УРСР. 1993-1996 Голова Державного Комітету України по туризму. В цей період прийнято Закон України "Про туризм". Зробив внесок у розширення туристських маршрутів (в тому числі мережі маршрутів "Намисто Славутича"), покращення туристського сервісу в республіці.

СМОЛІЙ ВАЛЕРІЙ АНДРІЙОВИЧ

(народився 1950). Український науковий і державний діяч, фахівець у галузі історії України. З 1993 року директор Інституту історії України НАН України. Академік НАН України (1995), Заслужений діяч науки і техніки (1998), Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1998). У 1997-

1999р.р. перебував на посаді Віце-прем'єр-міністра України з питань гуманітарної політики. Є автором близько 800 наукових праць, у яких на основі широкої джерельної бази розкриваються закономірності історичного процесу на українських землях на зламі середньовіччя та нового часу, проблеми історії українського козацтва, національно-визвольних змагань українського народу, становлення національного етносу та самобутнього розвитку його культури, українсько-російських та українсько-польських взаємин. Виступив ініціатором створення п'ятнадця-титомної серії "Україна крізь віки", що у 2000 р. відзначена Держаною премією України в галузі науки і техніки. Є одним із засновників і відповідальним редактором циклу видань серії "Пам'ятки історії України", а також головним редактором "Зводу пам'яток історії та культури України (у 28-и томах), автором та членом редколегій ряду праць з краєзнавчої тематики та історії туристської сфери в Україні. Нагороджений орденами Ярослава Мудрого V і IV ступенів.

ТАРЯНИК ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ

(народився 1948). Український державний діяч. Після роботи в сільськогосподарських підприємствах та радянських органах Криму з 198 року є Міністром курортів і туризму Автономної Республіки Крим, член Колегії Державної туристичної адміністрації України. За його участю відбулося розширення й покращення матеріально-технічної бази туристсько-рекреаційного комплексу, створення нормативно-правової бази галузі, залучення вітчизняних та іноземних інвестицій, здійснення ряду міжнародних проектів щодо розвитку туризму в Кримському регіоні (проект Тасіс). Кількість відпочиваючих в Криму досягла (2004) майже 5 млн. осіб. Подальшого розвитку набули іноземний туризм (в тому числі круїзний), зелений сільський, етнографічний, автотуризм тощо. 2003 присвоєно Почесне звання "Заслужений працівник сфери послуг України".

ТРОНЬКО ПЕТРО ТИМОФІЙОВИЧ

(наро дився 1915). Український вчений, державний і громадський діяч, засновник сучасної школи істориків-краєзнавців, дослідник історико-куль-турної спадщини.

Після роботи керівником ряду навчальних закладів, комсомольської і партійної роботи протягом 17 років (1961-1978) заступник Голови Ради Міністрів України з гуманітарних питань, в тому числі туризму. Академік НАН України

(1978) та віце-президент Академії наук України. Для розвитку туризму особливо плідною є його діяльність впродовж 22 років на посаді Голови правління Українського товариства охорони пам'ятків історії і культури. Головна праця П.Тронька - унікальне 26-томне видання "Історія міст і сіл Української РСР ", за підготовку якого удостоєний Державної премії СРСР в галузі науки і техніки (1976). Герой України (2000), депутат Верховної ради України 8 скликання. Як голова Всеукраїнського фонду по відтворенню історико-архітектурної спадщини ім. О.Гончара доклав чимало зусиль для концентрації громадської енергії навколо справи відтворення духовних святинь народу. Ініціатор спорудження музеїв народної архітектури і побуту в Києві, українського козацтва на о.Хортиця, "Музею Великої Вітчизняної війни 1941-1945р.р."у Києві та ін.

ФЕДОРЧЕНКО ВОЛОДИМИР КИРИЛОВИЧ

(народився 1939). Відомий громадський діяч туристської сфери України, науковець і педагог в галузі туристської освіти. Зробив вагомий внесок в розширення іноземного і внутрішнього туризму. Безпосередня участь у створенні Бюро міжнародного молодіжного туризму "Супутник" в Україні (1973-1976 заступник голови Бюро). Протягом п'яти років голова Київської міської Ради по туризму та екскурсіях, у 1980-х роках генеральний директор Київського об'єднання Держ-комтуризму СРСР, згодом директор Київського технікуму готельного господарства, ректор Київського університету туризму, економіки і права, доктор педагогічних наук, професор. Обраний Президентом Асоціації навчальних закладів України туристичного і готельного профілю. Керівник творчого колективу з розробки Державної програми розвитку туризму на 2002-2010 роки. Президент Академії туризму України. 2004 обраний керівником Об'єднаного університету туризму країн СНД. Один з ініціаторів та розробників пропозицій щодо введення нового освітнього напряму "Туризм". Брав участь у ХП-ХГУ Генеральних Асамблеях Всесвітньої туристської організації (ВТО). На XIII Генеральній Асамблеї Київський університет туризму, економіки і права обраний членом Ділової Ради ВТО. Нагороджений Орденом "За заслуги III ступеня" та Орденом "За заслуги II ступеня", медаллю "За трудову доблесть", Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та Почесною грамотою Верховної Ради України. Заслужений працівник культури України. Основні праці: "Туризм социальный: история и современность" (1989 р. рос. мовою), "Готельне господарство: основні показники, оцінка якості послуг" ( 1999 р.), "Туристський словник-довідник" (2000 р.), "Історія туризму в Україні" (2002 р.), "Підготовка фахівців для сфери туризму" ( 2002 р.), "Педагогіка туризму" (2004 р.), "Філософія туризму" (2004 р.), "Теоретичні та методичні засади підготовки фахівців для сфери туризму" (2004 р.), "Історія екскурсійної діяльності в Україні" (2004 р.), "Енциклопедичний словник-довідник з туризму" (2006 р.).

ЦИБУХ ВАЛЕРІЙ ІВАНОВИЧ

- (народився 1951). Український громадський і державний діяч, учасник розбудови туристської сфери України. 1983-1989 другий, згодом перший секретар ЦК ЛКСМ України. 1989-1991 Голова Комітету Верховної Ради СРСР у справах молоді, Голова Держкомітету СРСР у справах молоді. Народний депутат СРСР. 1998-2005 Голова Деркоммолодь-спорттуризму України, Голова Державного комітету по туризму, Голова Держтурадміністрації України, Надзвичайний і Повноважний посол України в Греції. Один з авторів Закону України "Про туризм". Ініціатор і учасник творчого проекту - Державної програми розвитку туризму на 2002-2010роки. Президент громадського об'єднання УкрСоюзТуру. Кандидат філософських наук, доцент. Співавтор ряду підручників і посібників з туризму. Учасник створення фундаментальної праці - Енциклопедичного слов-ника-довідника з туризму. Голова Ради по туризму країн СНД, член Виконавчої Ради Всесвітньої Туристської Організації (ВТО). Нагороджений орденами "Дружби народів" і "Знак пошани". Заслужений працівник культури України.

Туристська галузь в країні вперше струк-туризована на законодавчому і нормативно-правовому рівні. Туризм отримав статус пріоритетного напряму економічного і культурного розвитку. Сформовані напрямки регіонального розвитку туристсько-рекреаційної сфери та започатковане втілення в життя Концепції розвитку курортів України.

 

Схожі за змістом слова та фрази