Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow пер-план arrow ПІДХОДЯЩА РОБОТА
   

ПІДХОДЯЩА РОБОТА

- робота для гр-н, які втратили роб. місце і заробіток (трудовий дохід), що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації працівника і надається у тій же місцевості, де він проживає. Зарплата за таку роботу повинна відповідати рівню, який особа мала за поперед, роботою, з урахуванням її серед, рівня, що склався у відповід. галузі за мин. місяць (ст. 7 Закону України «Про зайнятість населення» 1991, з наст, змінами ідоп.). При пропонуванні П. р. враховуються трудовий стаж особи за спеціальністю, її попередня діяльність, вік, досвід, становище на ринку праці, тривалість періоду безробіття. Ін. вимоги до П. р. передбачені для ряду категорій осіб, які шукають роботу. Так, для осіб, які вперше шукають роботу і не мають професії (спеціальності), підходящою вважається робота, що потребує попередньої профес. підготовки, або оплачувана робота (включаючи роботу тимчас. характеру), яка не потребує профес. підготовки. Для гр-н, які бажають відновити труд, діяльність після тривалої перерви (понад 6 місяців), підходящою є робота, що потребує поперед, перепідготовки чи підвищення кваліфікації, а в разі неможливості її надання — ін. оплачувана робота за спорідненою професією (спеціальністю). Для осіб, які не працювали за професією (спеціальністю) понад 6 місяців, підходящою є робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а також робота за осн. професією (спеціальністю) за умови поперед, перепідготовки чи підвищення кваліфікації з урахуванням потреб ринку праці в цій професії (спеціальності). У разі неможливості надати гр-нинові роботу за професією (спеціальністю) після закінчення періоду виплати допомоги по безробіттю

підходящою може вважатися робота, що потребує зміни професії (спеціальності) з урахуванням здібностей, здоров'я гр-нина, кол. досвіду та доступних для нього видів навчання і потреб ринку праці в цій професії (спеціальності), а у випадку зміни особою професії (спеціальності) за направленням держ. служби зайнятості підходящою є робота як за новою, так і за поперед, професією (спеціальністю) за ост. місцем роботи.

Згідно із Законом «Про зайнятість населення» за рішенням місц. держ. адміїгістрацій, викон. органів відповід. рад може встановлюватися трансп. доступність та ін. критерії П. р., які посилюють соціальний захист населення. Порядок надання гр-нам П. р. в Україні регулюється Положенням про порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку гр-н, які шукають роботу, і безробітних, виплати допомоги по безробіттю, а також умови подання матеріальної допомоги в період профес. підготовки та перепідготовки (затв. КМ України 27.IV 1998).

А. Ю. Бабаскін.

 

Схожі за змістом слова та фрази