Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow аку-асо arrow АРЕШТ І ВИЇМКА ПОШТОВО-ТЕЛЕГРАФНОЇ КОРЕСПОНДЕНЦІЇ
   

АРЕШТ І ВИЇМКА ПОШТОВО-ТЕЛЕГРАФНОЇ КОРЕСПОНДЕНЦІЇ

- процесуальні дії, які можуть проводитися тільки з санкції прокурора або його заступника чи за постановою суду. Здійснюються за наявності достатніх підстав вважати, що пошт,-телегр. кореспонденція (листи, телеграми, радіограми, бандеролі, посилки, пошт, контейнери, перекази) підозрюваного чи обвинуваченого ін. особам або інших осіб до підозрюваного чи обвинуваченого містить відомості про злочин або документи і предмети, що мають доказове значення у крим. справі. При цьому відповідно до Конституції України (ст. 31) кожному гарантується таємниця листування, телеф. розмов, те-легр. та ін. кореспонденції. Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом, з метою запобігти злочинові чи з'ясувати істину під час розслідування крим. справи, якщо ін. способами одержати інформацію неможливо. У постанові судді про накладення А. і в. п.-т. к. повинні бути зазначені: прізвище, ім'я та по батькові особи, чия кореспонденція має затримуватися; адреса цієї особи; види пошт.-телегр. кореспонденції, на які накладається арешт; термін, протягом якого вона зберігається; назва пошт.-телегр. установи, на яку покладається обов'язок затримувати кореспонденцію і повідомляти про це слідчого. Постанова передається нач. відповідної пошт.-телегр. установи, для якого вона є обов'язковою. За невиконання або розголошення цієї постанови законом передбачена відповідальність.

Огляд затриманої кореспонденції слідчий проводить у пошт.-телегр. установі з участю понятих (службовців цієї ж установи), а за необхідності — з участю спеціаліста і перекладача. При виявленні відомостей, документів чи предметів, що мають доказове значення, слідчий проводить їх виїмку або обмежується зняттям з них копій. За відсутності таких даних, відомостей, документів чи предметів слідчий дає вказівку про вручення адресатові оглянутої кореспонденції або про її затримання на визначений ним термін. Про кожен випадок проведення огляду, виїмки, зняття копії або затримання кореспонденції слідчий складає протокол, копія якого вручається керівникові пошт.-телегр. установи. А. і в. п.-т. к. скасовується, коли в цьому відпадає необхідність.

М. М. Михеєнко.

 

Схожі за змістом слова та фрази