Повернись живим
Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow В-вим arrow ВЕТЕРАНИ ВІЙНИ
   

ВЕТЕРАНИ ВІЙНИ

(від лат. veteranus — старий, випробуваний, досвідчений) — особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на тер. інших держав. Згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (1993) до В. в. належать:

а) учасники бойових дій — особи, які виконували бойові завдання по захисту Батьківщини у складі військ, підрозділів, з'єднань, об'єднань усіх видів і родів військ збройних сил діючої армії та флоту, у партиз. загонах і підпіллі та ін. формуваннях як у воєнний, так і у мирний час (перелік підрозділів, що входили до складу діючої армії та інших формувань, визначається КМ України);

б) інваліди війни — особи з числа військовослужбовців діючої армії і флоту, партизанів, підпільників, працівників с. г. і службовців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов'язків військ, служби (служб, обов'язків) чи пов'язаних з перебуванням на фронті, у партиз. загонах і з'єднаннях, підп. орг-ціях і групах та ін. формуваннях, визнаних такими зак-вом України, в районі воєнних дій, на прифронт. дільницях залізниць, на спорудженні оборон, рубежів, військ.-мор. баз та аеродромів у період Вел. Віт-чизн. війни 1941—45 або з участю у бойових діях у мирний час;

в) учасники війни — військовослужбовці, які в період війни служили у ЗС кол. СРСР; трудівники тилу, в'язні концтаборів; особи, які були силоміць вивезені з окупованих територій Рад. Союзу під час Вітчизн. війни на тер. держав, що перебували у стані війни з СРСР або країн, окупованих Німеччиною, якщо ці особи не вчинили тоді злочинів проти Батьківщини; інші особи, передбачені законодавством України. Перелік держав і періодів бойових дій на їхній території затверджений постановами КМ України від 8.ІІ 1994 та 5.VIII.1994.

Учасникам бойових Дій, інвалідам та учасникам війни надаються пільги відповідно до чинного за конодавства. У разі переїзду на пост, місце проживання в Україну ветерана війни — громадянина ін. д-ви, що перебувала у складі кол. СРСР, він користується усіма пільгами і перевагами, передбаченими зак-вом України. Громадські орг-ції та інші об'єднання В. в. у межах своїх повноважень сприяють виробленню рішень органами законод. і викон. влади, представляють і захищають законні інтереси ветеранів у державних органах і громад, орг-ціях, здійснюють ін. повноваження, передбачені Конституцією, законами України про об'єднання гр-н. Посад, особи і гр-ни, винні в порушенні законодавства про соціальний захист В. в. та їхніх сімей, несуть відповідальність згідно із законодавством України. є. я. Кравець.

 

Схожі за змістом слова та фрази