Головна
Українська Радянська Енциклопедія
Енциклопедичний словник-довідник з туризму
Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С.
 
Головна arrow Юридична енциклопедія - Шемшученко Ю.С. arrow мін-мян arrow МОНТСЕРРАТ
   

МОНТСЕРРАТ

- замор, володіння Великобританії на однойм. о-ві, який входить до складу архіпелагу Малих Антильських о-вів між Пн. та Пд. Америкою. Тер. —102 км2. Нас. — 12,9 тис. чол. (1999, оц.): переважно афр. і зміша

Герб МОНТСЕРРАТ - leksika.com.ua

ного походження. Адм. центр — м. Плімут. Адм.-тер. поділ: 3 приходи. Офіц. мова — англійська. Грош. одиниця — східнокарибський долар. Нац. свято—День народження короля (королеви). Острів відкрив X. Колумб 1493. Від 1783 — колонія Великобританії. У 1958— 62 входив до складу Вест-Індської Федерації. Перша конституція М. була прийнята 1960 і закріпила за о-вом статус замор, території Великобританії. Від 19.ХІІ 1989 діє чинна тепер конституція. Главою території є королева Великобританії, представлена призначеним нею губернатором. Останній наділений широкими повноваженнями з питань зовнішньої політики, нац. оборони та внутр. безпеки. Викон. влада здійснюється виконавчою радою на чолі з губернатором. До її складу входять: гол. міністр, три ін. міністри, ген. прокурор та фін. секретар.

Законод. влада з питань внутр. самоврядування представлена однопалат. Законодавчою радою у складі 11 членів, з яких: 2 входять за посадою (ген. прокурор і фін. секретар), 2 призначаються губернатором і 7 обираються заг. і прямими виборами на 5 років. Суд. влада представлена Вищим судом М.

М. — член Організації східнокарибських країн, ін. регіон. організацій.

В. Л. Федоренко.

 

Схожі за змістом слова та фрази